Comentarii (28)
bodrin
bodrin  •  30 Ianuarie 2020, 11:06

Oare foarte-priceputul CTP ar trece de primul tur al calificările la un turneu feminin de categoria a 'paișpea ?

adriann_
adriann_  •  30 Ianuarie 2020, 11:04

Eu sunt curios sa ne explice cineva ce anume il face relevant pe CTP? La Eurosport analizeaza meciurile Mats Wilander, om cu 7 (SAPTE!!!) turnee de Grand Slam castigate la simplu, plus unul la dublu. La noi comenteaza un injiner a carui maxima realizare in tenis e ca a fost copil de mingi la Cupa Davis. Si pe urma ne mai miram ca suntem unde suntem ca natie...

maryan72
maryan72  •  30 Ianuarie 2020, 10:36
Postat de klauz pe 30 Ianuarie 2020, 10:26

CTP are dreptate, e vorba de un singur lucru, insa se inseala, nu e serviciul doi. Halepa sta mai slab la un singur capitol: jocul de tenis, capitol la care sta mai slab ca oricare alta din WTA. Ea traieste nmai din anti-joc, tzacaneala, alergatura, urlete, si bafta, in rest e zero, fara talent, fara mana de tenis, fara nimic. ***

poti sa ne spui cine e favorita ta?ca din ce citim aici cred ca te uiti doar la barbati.

adi_stelistul
adi_stelistul  •  30 Ianuarie 2020, 10:32

Media serviciului 2 al Simonei in cele 8 meciuri din anul asta e 28.6%. E pe locul 108 in circuit la acest capitol. Deci, da, doar azi a stat mai prost. Prin comparatie, pe parcursul anului trecut, a avut 47.9%.

wishmaster
wishmaster  •  30 Ianuarie 2020, 10:30
Postat de Eugen Pan pe 30 Ianuarie 2020, 10:06

***

tastatura ta e mai dereglată ca tine, cumetre... acum o sa poți sa performezi la tine la job, ca a ieșit Simona din AO. ai

1401192300199411
Daniel Irimescu  •  30 Ianuarie 2020, 10:28
Postat de Edi Girnita pe 30 Ianuarie 2020, 10:20

Atotștiutorul CTP!Nu mă, diferența a făcut-o munca,talentul și ambiția pe care din păcate d-ra Simona când dă de o adversară de calibru, le uita sau pur și simplu nu poate mai mult,din păcate!A avut vre-o adversară de top până în semifinale? Nu!

Ba Romania e un nimic tot si in toate . Lasa figurile ! CRAIOVA E UN NiMIC IN EU. DINAMo altvl niniic

klauz
klauz  •  30 Ianuarie 2020, 10:26

adi_stelistul  •  30 Ianuarie 2020, 10:24
Postat de adi_stelistul pe 30 Ianuarie 2020, 10:23

Bine, Popescu. Serviciul 2, zici? A fost 44%. In turneu doar cu Dart a stat mai prost. Cu Mertens a avut 33%, cu Putinteva 38%. Inclusiv in meciul dominat clar cu Kontaveit n-a avut decat tot 44%. Abia acum ai vazut un punct slab aici? Dar la atacarea serviciului 2 al Muguruzei ce ai vazut? Am numarat 5-6 retururi direct in out pe un serviciu 2 moale al spaniolei. Si au mai fost si niste decizii proaste in momente importante ale jocului, de pilda la a doua minge de set din primul set sau la cateva lovituri in care Simona a insistat naucitor pe cros desi lungul de linie era liber. Ma rog, cred ca a fost destul de clar ca Simona a ratat o ocazie importanta azi, chiar daca Muguruza a prins cel mai bun meci al ei din ultimii 2 ani. Si nu, nu e adevarat ca Simona a jucat bine. Au fost 23 de erori nefortate, enorm pentru Simona, care are un joc de regularitate si precizie. Cu Mertens, un meci de durata aproximativ egala, a avut 8! In sfarsit, asta e.

"... in turneu doar cu Dart a stat mai bine...", am vrut sa zic...

adi_stelistul  •  30 Ianuarie 2020, 10:23

Daniel Irimescu  •  30 Ianuarie 2020, 10:21
Postat de Eugen Pan pe 30 Ianuarie 2020, 10:14

cand o vad pe marchedoanca asta fitoasa ,vomit!jur!atata aroganta pe *** astia *** n-am vazut in viata mea!***