SPORTURI  »  TENIS  »  SHENZHEN

Simona Halep îşi intră în ritm: "Sînt bucuroasă, vreau să merg cît mai departe la Shenzhen" » Următorul meci, joi, nu mai devreme de ora 7:30

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat miercuri, 07 ianuarie 2015 16:59

Simona Halep, locul 3 WTA, crede că evoluţia ei din turul secund al turneului de la Shenzhen, unde a învins-o pe Natalia Vihlianţeva, scor 6-2, 6-2, a fost peste cea din prima rundă.

UPDATE 17:00: WTA a stabilit că meciul dintre Simona Halep şi Alexandra Krunici se va disputa joi, 8 ianuarie, nu mai devreme de ora 7:30, ora României. Ora partidei se poate modifica în funcţie de durata partidelor care se dispută înainte.

--------------------------------------------------------------

"Nu a fost deloc uşor, adversara mea a jucat foarte bine şi este o jucătoare de mare viitor. A servit foarte bine în acest meci. Sînt bucuroasă, deoarece am jucat mai bine decît în primul tur. Mă simt mai bine pe zi ce trece şi îmi intru în formă. Vreau să merg cît mai departe, deoarece îmi place acest turneu. Vreau să mă bucur de prezenţa la acest turneu", a spus Simona Halep.

În sferturi, Simona Halep o va întîlni pe Aleksandra Krunici (Serbia), jucătoare venită din calificări şi locul 84 WTA, care a trecut, cu scorul de 3-6, 7-6(1), 6-1, de Anna Schmiedlova (Slovacia), poziţia 73 în clasamentul mondial.

8.934 de dolari va primi Halep pentru calificarea în sferturi

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (5)
ohio
ohio  •  07 Ianuarie 2015, 21:18
Postat de don_vito pe 07 Ianuarie 2015, 20:00

Turneu de amatori...joaca numai cu no name-uri

Don_vito????Poate Don_VITA.Esti un vagabond strecurat pe aici.Cu cine puii mei vrei sa joace?E posibil sa joace cu Kvitova.Ti se pare un NO-NAME?Esti D0BITOC!!!!

dubluv
dubluv  •  07 Ianuarie 2015, 20:05
Postat de don_vito pe 07 Ianuarie 2015, 20:00

Turneu de amatori...joaca numai cu no name-uri

don_vita, esti prost

don_vito
don_vito  •  07 Ianuarie 2015, 20:00

Turneu de amatori...joaca numai cu no name-uri

Vezi toate comentariile (5)
Comentează