Alte știri din fotbal
Adrian Mutu a rămas șocat de ce s-a întâmplat la fosta sa echipă: „Hai, mă! Mă iei la mișto?”
0
Universitatea Craiova, reacție acidă după modificarea Legii 4: „Este făcut pe logica structurilor de control”
0
Mirel Rădoi răsuflă ușurat! MM Stoica a confirmat revenirea jucătorului la FCSB
1
Ioan Ovidiu Sabău a confirmat negocierile cu FRF: „A fost apreciată munca”
2
Știri din fotbal internațional
Italia mai poate ajunge la Cupa Mondială 2026! Singurul scenariu-speranță
0
Lionel Scaloni, dezamăgit de absența unei naționale importante de la Campionatul Mondial: „Mă întristează”
0
Caz incredibil în Italia: antrenorul s-a autodemis, apoi s-a răzgândit și s-a reangajat după 20 de zile! E pe banca echipei de 44 de ani de zile!
0
Barcelona l-ar vinde pe Jules Kounde! » Motivele din spatele deciziei clubului
0
Lifestyle
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cristian Anton a fost arestat preventiv. DNA a găsit peste 500.000 de euro, ...
Libertatea
Iranul a instalat o „barieră de taxare” în Strâmtoarea Ormuz. Doar anumite ...
Adevărul
Sub stăpânirea lui Ridzi: Jiul Petroșani, „vaca de muls”, între blaturi la ...
GSP SPECIAL
„Cozile de topor” ale Rusiei din Biserica Ortodoxă Română. Cum pătrund ...
Libertatea
recunosc, nu am facut nici un calcul, dar am intrat pe mai multe siteuri de tenis, printre care si 30-0 si am prezentat punctul tau de vedere, toti au fost la unison, te inseli !
Inca nu. Daca Simona o bate insa pe Osaka atunci da. Oricum, nici eu nu cred in ele. Le-am pus doar pentru ca gsp prezenta ca o certitudine locul 1 pentru Simona pana la Madrid. Matematic nu e adevarat. In scenariul meu am scris ca Wozniacki va cere wild-card la Charleston si va castiga turneul dupa ce ar fi castigat si KB iar Simona ar fi pierdut acolo inca de la primul meci. Evident ca sunt ipoteze fanteziste dar matematic ele sunt plauzibile. Chiar si acum. Inca!
se pare ca calculele tale cum ca wozniacki ar putea trece peste simona in clasament dupa turneul de la charleston au fost eronate ...
E de remarcat ca Simonei i-a fost greu cu Osaka pe zgura si pe hardul de la KB. Adica pe suprafete mai lente, cum e si hardul de la IW (acesta si KB sunt turneele de hard cu cea mai lenta suprafata - IW e chiar mai aproape de zgura din acest punct de vedere decat de hard). Deci atentie, chiar daca si Simona e considerata o specialista a zgurei! Referitor la Osaka nu pot sa cred ca pana acum cea mai buna pozitie a sa a fost locul 40. E drept ca deja si-a asigurat cel putin locul 31 in clasamentul ce va fi publicat luni (sper ca acolo sa si ramana) dar de aproape doi ani era asteptat un salt important in cazul ei. E foarte probabil ca anul acesta sa se produca (in clasamentul live WTA Race e acum pe 9).
Halep este o jucatoare mediocra.Cea mai slaba dintre primele 10 clasate Si la acest turneu,s-a chinuit cu toate adversarele in pofida faptului ,ca ocupau locuri slabute in clasamentul conjunctural WTA !l A avut o ramura cu noroc,cu jucatoare slab cotate,astfel poate ajunge in finala,dar nu merita de loc.Probabil nu va castiga turneul...sta la un an lumina de jocurile lui Kerber,Wozniacki,Muguruza,Svitolina sau Kvitova !!
Halep este o jucatoare mediocra.Cea mai slab dintre primele 10 clasate Si la acest turneu,s-a chinuit cu toate adversarele in pofida faptului ,ca ocupau locuri slabute in clasamentul conjunctural WTA !l A avut o ramura cu noroc,cu jucatoare slab cotate,astfel poate ajunge in finala,dar nu merita de loc.Probabil nu va castiga turneul...sta la un an lumina de jocurile lui Kerber,Wozniacki,Muguruza,Svitolina sau Kvitova !!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.