SPORTURI  »  TENIS  »  SIMONA HALEP - LAURA SIEGEMUND

VIDEO. Simona Halep, lovitură marcă înregistrată în meciul cu Laura Siegemund! Ce a reușit la Gippsland Trophy

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 februarie 2021 07:28 / Actualizat miercuri, 03 februarie 2021 08:20

Simona Halep (29 WTA) a învins-o pe nemțoaica Laura Siegemund (32 de ani, 51 WTA) în optimile de finală de la Gippsland Trophy, turneu organizat în Melbourne, ca pregătire pentru Australian Open, scor 6-2.6-4.

• Halep va juca în sferturile de finală cu Ekaterina Alexandrova (26 de ani, 33 WTA), care a trecut de Iga Swiatek, scor 6-4, 6-2

În primul set, câștigat autoritar de Simona Halep, scor 6-2, jucătoarea noastră a avut o prestație la cel mai înalt nivel, reușind să o domine pe nemțoaică. Simona a reușit mai multe lovituri spectaculoase, însă cea mai bună a venit în game-ul 5.

VIDEO Simona Halep, lovitură de excepție în meciul cu Laura Siegemund

La 4-0 și 15-15, Simona Halep a reușit o lovitură marcă înregistrată. După un schimb lung, Siegemund a trimis o minge bine plasată, dar Simona, care se afla în colțul opus și a reușit să o ajungă. Mai mult, jucătoarea noastră a lovit excelent în lung de linie, cu backhand-ul, și a câștigat punctul.

Simona Halep, victorie fără emoții și la dublu, la Gippsland Trophy » Ce au făcut Buzărnescu, Niculescu și Țig

Simona Halep, primele declarații după victoria cu Potapova: „Aveam nevoie de asta” » Ce schimbare a remarcat