Alte știri din fotbal
Steaua a dat răspunsul: ce se întâmplă cu Florin Talpan » „În urmă cu aproape două săptămâni...”
0
E gata! Kennedy Boateng și-a găsit echipă, după despărțirea de Dinamo
0
Detaliul din lotul lui Dinamo: ce se întâmpla când s-a câștigat ultimul titlu + Puștiul de la FCSB care a bătut recordul
0
17 milioane de euro la Dinamo » Anunțul făcut de oficialul clubului
3
Știri din fotbal internațional
„Central” controversat la Anglia - Argentina » „Arbitrul preferat al lui Leo Messi” are o statistică de speriat!
0
Fost câștigător al Ligii Campionilor, arestat! A fost încătușat într-un scandal de corupție
0
Delegarea „arbitrului preferat al lui Messi” pentru semifinala Argentina - Anglia i-a indignat pe britanici: „În ciuda teoriilor conspirației”
0
Tricoul lui Vozinha de la Mondialul 2026, vândut pentru o sumă record! A depășit echipamentele lui Alisson și Neuer
0
Lifestyle
Apariția din loja Simonei Halep care i-a frapat pe englezi: „Și-a lăsat mască fanii”
5
Ce mănâncă Shakira la 49 de ani » Antrenoarea ei de fitness i-a dezvăluit secretele
0
Abia s-a despărțit de iubita influencer și Barcelona vrea să-l vândă acum dintr-un motiv stânjenitor
1
Internaționalul şi-a oficializat relaţia cu Zoe! Escapadă în Turcia
1
Nicușor Dan, noi detalii despre negocierile cu partidele pentru a trece de ...
Libertatea
Motivul pentru care Marian Ceaușescu l-a urmărit pe Ilie Bolojan cu o cușcă ...
Adevărul
Ce s-a ales de stadionul lui Ceaușescu » Baza celei mai corupte echipe din ...
GSP SPECIAL
LIVE TEXT | Franța – Spania, semifinale Cupa Mondială 2026, de la ora ...
Libertatea
Ce de postaci.. . Plecati ma toti in alta tara si luati si securistii cu voi, poate asa ne vom ridica si noi ca popor...
După fiecare eșec al Simonei ies *** să dea trufaș din coadă.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Tu du-te la Forban, la pregătire fizica. Îți lipsește. Te vei duce și mai jos. Nu mai poți duce un meci cap-coada.
Atât i-a mai rămas: plânsul.
Dupa cum precizam ieri Simonei ii este greu sa treaca de tesatura de 'ova' din calea ei. Asta e! Slavele mananca fara sa depuna(forta), se energizeaza abundent, au mentalitate nativa de invingatoare, sunt nascute sa lupte, sa cedeze greu sau la limita fiziologica, etc. Atata timp cat serviciul nu-ti este puternic sau bine plasat, cat nu variezi jocul (aproape/departe, stanga/dreapta), greu iti iese un stop, returul este de cele mai multe ori la indemana adversarului, contre-pied din an in paste, e greu sa te mentii in varf. E bine ca la Simona este loc de invataturi si tehnici noi. Trebuie doar cineva sa i le integreze in stilul de joc. La buna vedere ! (lacrimile fac bine)
Usurel cu pianul pe scari domnule , sa nu rupem un picior din 6 ! . Ne place sa dam verdicte si sa devenim specialisti fara specialitate . Uite ca si Novak Djokovic este out din turneu si nu crede nimeni ca este terminat !!!
Eu cred ca Simona nu stapaneste toate loviturile din tenis .Uitativa cum lovesc mingea alte jucatoare(Barty,Serena,Bencici etc) Ati vazut la Simona vreodata asemenea lovituri?Nu stapaneste lovitura scurta,nu serveste bine mai ales in primul serviciu.Dupa parerea mea mai trebuie sa lucreze.Ea stie doar tare si tare fara finete.Din cauza ca returneaza mai mereu pe centru pierde energie caci majocitatea acestor lovituri sunt intoarse de adversare spre laturile tenului.Sa nu intelegeti ca nu tin la Simona si nu tremur pt ea la fiecare meci.Dar cineva trebuie sa-i spuna si sa-i corecteze jocul.Ce *** are deja 28 de ani! Cand mai inveti sa faci o scurta cum trebuie sau un slice cum trebuie.????
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Simona din pacate nu a castigat puncte , ci a pierdut pe ansamblu diferenta fata de punctele semifinalei de anul trecut . Problema mare este ca nu are agresivitate si putere suficienta in fata unor jucatoare mai slab cotate dar foarte energice. Cred ca ii va fi tot mai greu anul asta fara antrenor si fara a schimba ceva in jocul ei ultradefensiv..
A jucat ingrozitor. Cum sa ai 75% la primul serviciu si sa castigi doar 30% din schimburi???? Asta in primul set. Daca nu ii intra primul intelegeam, dar asa.... e o problema mai serioasa.
E cam terminata. De la RG nu mai joaca nimic. Bate cu chiu cu vai jucatoare de 10-30 WTA, si ia bataie de la jucatoare de 50-60 WTA. Antrenoooor!!!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.