Alte știri din fotbal
Nana Boateng, prezentat la Petrolul Ploiești! Urmează atacantul
0
Încurcată de Petrolul, Dinamo umblă la „pușculiță”: „Suntem în discuții pentru apărare, mijloc și atac”
0
Zeljko Kopic l-a scos din lot: 99% pleacă de la Dinamo!
1
Șeful VAR a fost „reactivat” pe post de secund! » A avut mai multe meciuri în țările arabe decât în Superligă
0
Știri din fotbal internațional
Cristiano Ronaldo, golul #961: cum a înscris astăzi, în campionat
0
Câți bani a obținut FCSB din participarea în grupa unică Europa League
2
Mărturia chirurgului care l-a operat pe unul dintre fanii lui PAOK rănit în accidentul din Timiș: „E un miracol că a supraviețuit, dar...”
0
Chivu face „hattrick-ul” la Inter » „Conduce cu claritate, entuziasm, determinare și arată perspicacitate tactică”
3
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
12
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
„Trebuia să îl fac pe soțul ei să o părăsească pentru a putea rămâne cu ...
Libertatea
Mobilizare pentru Autostrada Bucureștiului: circulăm la vară pe A0 între A2 ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
Ministrul de Externe maghiar, intervenție la două cluburi din Ungaria, ...
Libertatea
Si inca ceva... nu l-am injurat pe Hagi. Am zis ca produce numai rebuturi la asa-zisa academie, si ca juniorul n-are valoare, e impins de la spate de tata-sau si umflat de presa. Dar asta stie deja toata lumea.
Si aici e tactica: încurajarile puternice din tribune pot submina f mult încrederea adversarului ,în afara de faptul ca aduc un plus de énergie celui caruia îi sunt adresate.Sportivii cunosc aceste aspecte "subtile" care pot influenta soarta unui meci. Problema e ca putea sa fie mai " eleganta" si sa discute toate astea "în culise",cu atât mai mult cu cât "controla" cât de cât situatia.Dar,"s-a panicat" ,cum a zis.E normal, a ajuns în semi si miza a crescut.Oricum "pe teren" e mult mai complexa situatia decât ne imaginam noi ,cei "din afara"
Nu vreau pe nimeni de la pseudoacademie la noi la FCSB si nu recomand pe nimeni la nationala dintre cei care au trecut pe acolo (cu exceptia lui Razvan Marin). Tu de ce crezi ca nu castigam nimic de-atatia ani? De Coman, Tanase, Nedelcu, Benzar, jucatori de liga a 3-a vopsiti de Hagi Sr.
Mai copii ... Echipa ei este acolo pentru ca este "echipa ei". Ei nu sant spectatori care se uita la un meci, ci sant echipa care este angajata (platita) sa o ajute sa castige. Deci ei trebuie sa faca ce are ea nevoie, indiferent ce ar fi bine, politicos, sau ce cred altii. CTP da dovada ca nu intelege situatia, si comenteaza ca un chibit, nu ca un ziarist serios, ceea ce probabil ca nici nu e. Comentariile mahalagiste de mai sus, indiferent de punctul de vedere, sant rusinoase. Gandeste inainte sa vorbesti !!!
Cred ca stai prost cu vedere in primul rand si in al doilea,cred ca amesteci borcanele.Ce legatura are *** cu prefectura?Una e sa spui ce a spus azi antrenorului si alta e sa te dai ranaita cand nu ti iese.Acolo e vorba de tactica.iar aici de nesimtire.Dar na,sunt multi ca tine care nu fac diferenta,pentru ca nu au puterea de intelegere.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Chiar nu credeam ca se poate ajunge aici ! Sa-mi fie greata sa ma uit la un meci in care joaca un reprezentant al Romaniei ! O mogaldeata de un metru si jumate inmagazineaza atita tupeu nemarginit . Un mic Ceausescu dind din maini disperata pe teren ca sa fie aplaudata si adulata de staff! Ma uitam la cata greata incercau sa disimuleze "baietii " aia din loja pentru niste bani luati cu rabdare , transpiratie si umilinta de la Halep...Lucrurile astea se rezolva discret, in vestiar, cu calm nu ridicandu-ti poalele in cap.Vai de imaginea ta de mare campioana! Urit, tare urit !!! Mai bine schimb canalul !
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Simona, please grab a Snickers, you're not yourself when you're hungry (Adica ia un Snickers, nu esti tu cand ti-e foame).. E incredibil, cum poti sa ceri si sa reprosezi antrenorului si echipei tale sa te aplaude?!?! My God, pai tu in loc sa te concentrezi pe jocul tau si pe tactica pe care sa o abordezi, tu te uiti prin tribune sa vezi daca te aplauda antrenorul si ceilalti din echipa? Esti una din cele mai aplaudate jucatoare din circuit, dar in niciun caz nu cred ca la asta trebuie sa te gandesti in timpul unui meci. Just keep up the good work! And remember: KEEP CALM AND FOCUS!
CTP are dreptate, solicitarile Simonei de la staff sunt grotesti! Totusi, cei din apropierea ei cred ca sunt obisnuiti cu ea, o iau ca atare si nu cred ca sunt prea afectati. Problema e ca Simona poate pierde meciuri din cauza acestui gen de frustrari pe care si le creeaza singura. Cu Wang a avut noroc, dar cu o alta jucatoare in fata, nu cred ca se poate juca de-a nervoasa...
Caracterul *** lasă mult de dorit! Dar n-ai ce sa-i ceri borcănatei!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.