SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA MIAMI

Simona Halep s-a descătușat după prima serie de două victorii consecutive după 6 luni! Ce zice despre succesul de azi + adversara din "optimi"

Getty / Guliver Images

Articol de GSP - Publicat luni, 27 martie 2017 09:51

Simona Halep s-a calificat lejer în optimile de finală de la Miami. Ocupanta locului 5 WTA a avut nevoie de doar 57 de minute pentru a trece de Anett Kontaveit (112 WTA), scor 6-3, 6-0.

Românca se bucură de forma pe care o traversează și așteaptă meciul cu Stosur, pe care o cunoaște foarte bine.

"Sunt foarte fericită, cred că e cel mai bun tenis al meu în acest an. M-am bucurat de fiecare moment.

Am vrut să fiu foarte agresivă, să stau aproape de linie, să iau mingea rapid şi în urcare. Serviciul a funcţionat chiar bine azi.

De fapt, totul a mers bine pentru mine. M-am simţit uşoară pe teren şi am putut alerga foarte mult", a zis Halep conform TV Digi.

...despre Stosur: "Va fi un meci dificil, o ştiu destul de bine. Ştiu cum trebuie să joc cu ea. Va fi o provocare mare pentru mine. Vin după o pauză, nu am nimic de pierdut şi voi încerca să dau totul, la fel cum am făcut azi, şi să mă bucur de fiecare moment", a precizat Halep.

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni