Alte știri din fotbal
Fanii FCSB așteaptă transferuri, Mihai Stoica îi liniștește: „Putem ajunge în Conference și cu echipa asta”
0
„ADN-ul lui Dinamo nu mai există!” » Legenda clubului spulberă conducerea: „Ca la români! Vai și amar de capul nostru”
5
Atacant de 1,5 milioane € pentru FCSB! MM Stoica: „E foarte ușor să spui că nu ne facem treaba”
0
Steaua nu se mai oprește din transferat spanioli! Mai vine unul
7
Știri din fotbal internațional
Haaland și colegii au dat „la vâsle”! + Replica virală despre duelul cu Mbappe: „Sincer, nu prea-mi pasă!”
0
Dider Deschamps a făcut haz de necaz, după meciul oprit 100 de minute: „Ce am făcut în timpul întreruperii? Am jucat cărți...”
0
Amenințări cu moartea la adresa soției unui internațional spaniol!
0
„Mergeți la adăpost” » Antrenamentul echipei de la Mondial a fost anulat
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Ce urmează după respingerea Guvernului Veștea în Parlament. Procedura ...
Libertatea
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Guvernul Adrian Veștea a pierdut votul în Parlament / Grindeanu: „Ne putem ...
Libertatea
Pentru mine este absolut clar cum domina Serena tenisul de atat de multi ani, chiar si dupa ce a nascut. Intr-adevar africanii au niste calitati atletice deosebite, dar ceea ce vezi la ea nu mai vezi la alta africana in tenis, nici pe aproape. Nu cred ca o sa fie permis vreodata sa aflam adevarul despre ea.
Din păcate diferența de calitate e foarte mare. Serena la 37 de ani și ***, a demonstrat cine este No.1 adevărat. Simona o jucătoare de top 10 foarte decent, un fel de Wawrinka al fetelor. Poate va mai avea norocul să redevină No. 1, are doar 27 de ani, dar nu prea o merită.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Iti recomand un tratament bun, clonatorule. Vezi sa nu innebunesti! Halep a pierdut peste 1.5 milioane de dolari pentru ca nu a mai jucat. Cahill a plecat fiindca are probleme de familie, ia vezi daca mai antreneaza pe cineva.
"Violenta domestica!", singurul titlu valabil pentru meciul asta.
Serena poate sa piarda, dar din cauza ca va nu mai juca asa. La modul in care a jucat azi doar Halep o putea invinge. Nu ai ce sa ii imputi Simonei, a invatat sa fie decisiva de data aceasta. De fapt in ultimii ani dupa momentul Ostapenko. Serva a facut diferenta, ca daca facea Halep 4-3 probabil se facea si 5-3.
Prostea, repeti ca un papagal niste scuze inventate. Spune doar atat: unde si-a facut "RMN"? (localitate, clinica) Ce "doctor" i-a pus "diagnosticul" de "hernie de disc"? (nume, ca-l sun eu sa-l intreb daca e adevarat...). S-a retras pentru ca anturajul ei i-a spus ca prea bate la ochi si ca ii va fi depistata minciuna. De ce crezi ca a plecat Cahill, papagalule? Desi il platea cu un milon de dolari pe an, pe care nu-i mai poate castiga altundeva...
A pierdut!Asa si?
Tragem linie și socotim. Așadar ce a realizat pseudo liderul WTA la acest GERIATRIC OPEN. A prins trei expirăciuni și o puștoaică fără experiență dar care în multe momente a fost peste ea. A câștigat greu cu pensionarele și foarte greu cu puștoaica. Astăzi, având în față acest Matusalem al tenisului cântărind undeva pe la 110 kg din care numai fundul de 40, anchilozat și imobil s-a făcut de caise. Cam așa se prezintă acest fals număr unu mondial. Acum, după rușinea cu mămăița poate gazeta ne mai scutește de avalanșa de articole laudative la adresa simonicuțului. Bye-bye simo, pleci acasă, rămân valorile. Vă pup copii, a venit poștașul cu ajutorul social. Ne revedem la Rolland Garros. Pentru toți susținătorii falsului număr unu mondial, o dedicație. Luați-vă liderul și dispăreți în deșertul Gobi. Să înceapă distracția! Deja mii de români se pare că au ieșit în stradă în toate orașele țării pentru a sărbători victoria Serenei.
Păcat! Simona a fost, de departe, peste mămica Serena în seturile 2 și 3, trebuia să câștige partida! A pierdut, cred, pentru că a făcut un joc de regularitate în loc să forțeze victoria. Asta, cred, trebuia să facă in ultimul set la 3-3. Normal, ea trebuia să facă 4-3, nu mămica. Oricum, Simona nu s-a făcut de râs, până la proba contrarie; adică până ce Pliskova o va face praf pe Serena, dacă o va face...dar nici fapte vitejești nu a făcut. Incă o dată, păcat, ar fi fost meciul vieții sale...
Simona a pierdut meciul din cauza respectului nejustificat aratat Serenei Williams. Simona a jucat pe negativ in primul set, a capatat incredere pe parcurs, insa a clacat la 3-2 si cele 3 sanse de 4-2 intr-un moment in care Serena ducea o lipsa acuta de oxigen.. Serena castiga meciuri cu serviciul, asta e cea mai mare calitate, si forta nebanuita pe care o are sa loveasca la infinit si sa tina un meci de 3 seturi... altfel Simona a luptat admirabil pana la 3-3 in decisiv, dar ratarea break-ului si pierderea imediata a serviciului a deschis orizonturile americancei... si a taiat aripile Simonei... din pacate Simona nu pare sa invete din greseli, cand ai adversarul sub papuc, ii dai in cap sa nu se mai ridice, fara discutie, fara respect, fara mila!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.