SPORTURI  »  TENIS  »  WTA BEIJING

Simona Halep și-a aflat următoarea adversară de la Beijing » Cele două s-au mai duelat o dată în acest an

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 octombrie 2017 10:12

Simona Halep și-a aflat adversara din turul II al turneului de la Beijing, China. Românca, locul 2 WTA, se va duela cu slovaca Magdalena Rybarikova, locul 28 WTA.

Rybarikova a trecut în primul tur de canadianca Eugenie Bouchard, scorul 6-4, 6-3, după un meci care a durat o oră și 36 de minute. Până acum, Halep și Rybarikova s-au duelat de 4 ori. Ultimul meci a avut loc anul acesta, la Toronto, când Simona s-a impus în două seturi.

Meciul Halep - Rybarikova va avea loc, cel mai probabil, luni, organizatorii urmând să anunțe ora de start.