SPORTURI  »  TENIS  »  WTA PATTAYA

Sorana Cîrstea a fost eliminată în sferturi » A ratat două mingi de meci şi a pierdut cu 6-0 în decisiv!

Articol de GSP - Publicat vineri, 31 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 31 ianuarie 2014 12:17

Sorana Cîrstea a fost eliminată de Karolina Pliskova în sferturile de finală ale turneului de la Pattaya, scor 6-1, 6-7, 0-6.

După un prim set cîştigat categoric, Pliskova a echilibrat partida, însă Sorana a avut două mingi de meci la 5-4 în manşa secundă. Nu le-a fructificat, iar în tie-break a pierdut cu 7-3.

Setul decisiv a fost unul dezamăgitor pentru Cîrstea, care a pierdut la 0 în doar 25 de minute.

Pentru calificarea în sferturi la Pattaya, Sorana Cîrstea va primi 60 de puncte WTA şi un cec în valoare de 6.200 de dolari.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”