SPORTURI  »  TENIS  »  TASHKENT

Sorana Cîrstea s-a calificat în finala de la Tashkent într-un stil de mare campioană » Cu cine se bate pentru trofeu

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 septembrie 2019 10:44

Sorana Cîrstea (96 WTA, 29 de ani) s-a calificat în finala de la Tashkent după victoria din penultimul act cu Katarina Zavatska (142 WTA, 19 ani), scor 6-0, 6-3.

Românca a făcut un prim set perfect, fără să piardă vreun game. Setul secund a fost ceva mai echilibrat, dar ucraineanca n-a avut puterea să revină în meci și Sorana a învins după o oră și 15 minute de joc.

În finală, Sorana Cîrstea va evolua împotriva lui Alison Van Uytvanck (61 WTA), care a învins-o pe Kristyna Pliskova (80 WTA), scor 6-3, 7-5.

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!