SPORTURI  »  TENIS  »  INDIAN WELLS

Supriză la Indian Wells! Unul dintre favoriți a fost eliminat

Sursa foto: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat marti, 15 martie 2016 10:45

Andy Murray, ocupantul locului secund în clasamentul ATP și cap de serie numărul doi, a fost eliminat în turul trei de la Indian Wells de Federico Delbonis.

Argentinianul s-a impus în trei seturi, 6-4, 4-6, 7-6(3) și îl va întâlni în runda următoare pe Gael Monfils, cel care l-a învins pe Albert Ramos-Vinolas azi-noapte, scor 6-1, 6-3.

Acesta a fost primul turneu de simplu jucat de scoțian după înfrângerea suferită în fața lui Novak Djokovici în finala Australian Open.