SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA MONTREAL

Tecău şi Rojer s-au calificat în "sferturile" de dublu de la Montreal » Următorii adversari

Articol de GSP - Publicat vineri, 14 august 2015 10:09

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer (România/Olanda), cap de serie numărul 3, a cîştigat cu scorul de 7-6 (3), 6-3, partida disputată cu echipa Fabio Fognini/Tommy Robredo (Italia/Spania), obţinînd astfel calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Montreal.

În faza următoare, cuplul româno-olandez va da piept cu perechea Alexander Peya/Bruno Soares (Austria/Brazilia), cap de serie numărul 6. Meciul e programat vineri, de la ora 21:30.

Calificarea în sferuri este recompensată la acest turneu cu un premiu total de 26.750 de dolari şi 180 de puncte ATP.