SPORTURI  »  TENIS  »  INDIAN WELLS

Trei surprize mari la Indian Wells » Anonima care a învins-o pe Halep la Australian Open a mai facut o victimă celebră

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 martie 2016 09:39

După ce ieri Venus Williams a fost eliminată de Kurumi Nara, în partidele disputate sâmbătă noaptea au fost alte trei mari surprize.

Angelique Kerber, Garbine Muguruza și Caroline Wozniacki au fost eliminate în turul II al turneului american!

Angelique Kerber, locul 2 WTA și campioana de la Australian Open, a pierdut surprinzător în fața Denisei Allertova, locul 64 WTA, scor 7-5, 7-5, după o partidă care a durat o oră și 40 de minute.

Garbine Muguruza, locul 4 WTA, a fost eliminată după o înfrângere categorică. Spanioloaica a pierdut în două seturi, 7-5, 6-1, în fața americancei Christina McHale, locul 62 WTA.

Shuai Zhang, cea care a eliminat-o pe Simona Halep în turul I de la Australian Open, a mai făcut o victimă celebră. Chinezoaica de pe locul 68 câștigat duelul împotriva danezei Caroline Wozniacki, numărul 25 WTA și fost lider WTA. Meciul a fost unul extrem de lung, de 3 orei și 30 de minute, iar Zhang s-a impus în trei seturi, scor 4-6, 7-6, 7-5.