TENIS    •   CUPA DAVIS / AUSTRIA - ROMÂNIA

UPDATE Austria - România în Cupa Davis: câștigăm meciul de dublu și reducem din diferență! » Programul zilei de duminică

Sambata, 16 Septembrie 2017

Echipa de Cupa Davis a României se duelează în acest week-end cu Austria, în deplasare, la Wels, într-un meci care contează pentru menținerea în Grupa I Euro-Africană.

România a câștigat meciul de dublu de astăzi, prin cuplul Tecău - Frunză, dar Austria conduce cu 2-1 la general după primele trei meciuri. Duminică au loc ultimele meciuri de simplu. 

Dominic Thiem/Philipp Oswald - Horia Tecău  / Nicolae Frunză 6-7, 2-6, 7-6, 3-6

Vineri, în primul meci al zilei, Gerald Melzer, locul 133 ATP l-a învins în patru seturi pe Dragoș Dima, locul 489 ATP, scor 6-1, 6-1, 3-6, 6-1. În al doilea meci, Dominic Thiem, locul 7 ATP,  s-a impus în fața lui Bogdan Borza, locul 707 ATP, scor 6-2, 6-2, 6-4. 

Duminică, Dima se va duela cu Thiem, ora 12:00, iar Borza va juca împotriva lui Melzer, de la ora 14:00. Meciurile sunt în direct la TV Digi Sport 1 și liveSCORE pe GSP.ro. 

Comentarii (6)

Aurelia Sirbu  •  17 Septembrie 2017, 14:41

Cum de nimeni nu e framintat de minie proletara pentru ca Mergea si Copil au refuzat sa participe la Cupa Davis? Amindoi au invocat proiecte personale, insa nu-s pe lista nici unui turneu in derulare. Cind Halep a refuzat FedCup dintr-un motiv plauzibil (juca pe alt continent), a facut sa curga valuri de ura inspumata fiindca "nu voia sa reprezinte România". Mda, coerent, logic si mai ales corect.

tihi  •  17 Septembrie 2017, 09:41

Nu avem nici o sansa : scor final 3-2

taunul.  •  16 Septembrie 2017, 18:02
Postat de brandremist pe 16 Septembrie 2017, 18:03

Păcat că Frunză nu merge și el pe la vreun Challenger ceva pentru că în ciuda unor stângăcii are ceva calități și destul sânge rece să fie mai sus în clasament. Bravo, băieți!

Felicitari baieti !

Vezi toate comentariile (6)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2
11:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - Pandurii Târgu Jiu

Digi 1, Look Sport
12:00 Volei M

CSM București - Steaua

Digi 4
13:00 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - Chindia Târgoviște

Digi 1, Telekom 3, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A

AC Parma - AC Milan

Digi 2, Telekom 1
14:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Girona

Digi 3, Telekom 2
14:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4, Telekom 4
14:30 Fotbal, Premier League

Man. City - Tottenham

Eurosport
15:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Simona Halep - Kristina Mladenovic

Digi 1, Telekom 3
16:00 Fotbal, Serie A

Lazio - Chievo

Digi 2, Telekom 1
16:00 Fotbal, Turcia

Trabzonspor - Malatya

Look Sport
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Werder Bremen

Digi 3, Telekom 4
17:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Mihaela Buzărnescu - Caroline Garcia

Digi 1, Telekom 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Atletico

Telekom 2
19:00 Fotbal, Serie A

Juventus - Fiorentina

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Kayseri

Look Sport
19:15 Volei F

Dinamo - CSM Volei Alba Blaj

Digi 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Borussia Monchengladbach - Leipzig

Digi 3, Telekom 4
19:30 Fotbal, La Liga

Rayo - Huesca

Telekom 2
19:30 Fotbal, Premier League

Newcastle - Southampton

Eurosport
21:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 3, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga

Schalke - Hoffenheim

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

Inter - AS Roma

Digi 3 , Telekom 1
21:45 Fotbal, La Liga

Barcelona - Real Sociedad

Digi 2, Telekom 2
22:30 Fotbal, Portugalia

Porto - Santa Clara

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 5 3 2 0 5 - 1 38
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 5 0 1 4 1 - 7 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
-
CFR Cluj
-
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-