SPORTURI  »  TENIS  »  ATP DUBAI

Victorie importantă pentru Copil! S-a calificat în optimi la Dubai și se va duela cu un nume important

Articol de GSP - Publicat marti, 28 februarie 2017 15:53

Marius Copil, locul 124 ATP, s-a calificat în optimile turneului de la Dubai.

Românul s-a impus în fața lui Jan-Lennard Struff, locul 59, scor 6-4, 6-2, după un meci care a durat puțin peste o oră. Primul set a fost echilibrat, iar Copil a făcut singurul break la scorul de 1-1.

Copil a început foarte bine setul doi și a condus cu 4-1, după ce a reușit două break-uri. Struff a câștigat o dată pe serviciul lui Copil, dar românul a mai făcut un break și a dus scorul la 6-2, reușind o victorie importantă.

În turul următor, Copil se va duela cu Lucas Pouille, locul 15 ATP, și al 7-lea favorit al turneului de la Dubai.