Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
1
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
2
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Universitatea Craiova s-a distrat cu amatorii din Austria: 6 marcatori diferiți în primul amical
9
Știri din fotbal internațional
Replica lui Lamine Yamal pentru fanii saudiți » Austriecii tremură: „Nu vrei să-l întâlnești”
0
Marcelo Bielsa, în stare de șoc după Uruguay - Capul Verde: „E greu de înțeles”
0
Selecționerul din Capul Verde e all-in, după surpriza cu Uruguay: „Ăsta trebuie să fie obiectivul”
0
Mohamed Salah, omul meciului cu Noua Zeelandă: „Toată lumea își va aduce aminte”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
1
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
ROMANIA = STAT MAFIOT PONTA =VIERME PARAZIT!
bine zis alexComentariul tău...
Frumos spus. :)
ba...stai linistit ca n-a vrut sa planga. s-a apucat sa povesteasca si nu si-a stapanit emotiile. acum ca tie nu ti se pare de plans...e logic. dar unii (federer/nadal) au plans ca n-au castigat un wimbledon. e deplasat? nu. pt ei asta era de plans. fiecare are nivelul lui la care se simte neimplinit. fata asta simte ca ar fi putut face mai mult. si e frustrata di cauza asta. kerber a plans ca a pierdut un set cu halep. e deplasat? nu. trebuie sa intelegeti ca nu toti au aceleasi astepatri si nemultumiri. asta nu inseamna ca trebuie sa empatizezi neaparat cu ea. dar nici sa o persiflezi
Daca iese plagiatorul asta presedinte....sa nu mai ne plangem de mila!!!!,,SUNTEM O NATIUNE DE TAMPITI!!!
Desi vorbim de un sport de echipa dau exemplul Oltchimului ... in perioada 2006-2012 ... statul, prin Ministerul Economiei a participat cu 1 milion de euro pe sezon la finatele acestei echipe / fenomen, care si cu ajutorul acestei investitii publice, a atras inca 2 milioane din secorul privat ... ajungand la un buget salarial de 3 milioane de euro pe an ... impozitat de stat cu 1.5 milioane de euro in fiecare an ... si un profit de 500.000 de euro la buget in fiecare an ... banii care nu mai vin incepand cu 2012 la PIB-ul Romaniei ... un stat care nu are astdgel de viziune si nu are nici alte mijloace de finantare ...va ajunge in cele din urma sa nu mai aibe ce impozita! ...:))
Se poate crea un sistem ... prin care statul sa acorde ... cateva burse pe an si la tenis feminin si la masculin ... in primul rand pentru ca asta face un stat responsabil ... acesti jucatori nu-si pot gasi finantare din surse priivate, deoarece economia este cum este ... si asta este si responsabilitatea statului ... in al 2 lea rand ca sa ajute la dezvoltarea sau tinerea pe linia de plutire a sportului, care este un fenomen social si de marketing ... si in 1l 3-lea rand, pentru ca veniturile acestor sportivi sunt impozitate de statul roman, si este in interesul lor, ca acesti sportivi sa atraga bani cat mai multi din circuitele inetrnationale ... deci este si o ratiune financiara ....
iese ponta maine si face o conferinta de presa in care anunta ca aloca bani ptr tenis. cum a incercat si cu halep sa se laude ca a ajutato
Aka ... sa-i bagam pe toti politicienii la puscarie, sa le sechestram averile, etc, fara nuanate, fara caractrerizari .... limbaj de securist ... justitie populista (automat injustitie) ... sa le luam cluburile, sa le lom sigla, sa facem noi noi cluburi, etc. ... asta este mentalitatea in romania ... care arata o necunoastre crasa a mecanismelor capitaliste ...:)) Nimeni nu zice ... hai sa avem o justitie ... care sa poata discerne intre un infractor, si cineva care si-a construit avera in mod legal (nu neaparat moral,m dar legal) ... hai sa avem o justite, care nu este numita de politic, ci sefii parchetor, membri CCm CJ, sunt alesi in propria breasla, si responsabilizati in solidar cu stat
ei prietene..ca sa iti faci o idee..in norvegia un suc la o terasa costa cel putin 10 euro....cel putin....doar ca exemplu
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.