SPORTURI  »  TENIS  »  TENIS

VIDEO Djokovici doboară tot, nu doar pe Federer! Ce s-a întîmplat în ultima reclamă a sîrbului

Articol de GSP - Publicat miercuri, 21 noiembrie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 21 noiembrie 2012 18:39

Novak Djokovici este cel mai bun jucător din lume în acest moment şi a încheiat al doilea an consecutiv pe primul loc în clasamentul ATP.

Sîrbul a ajuns în 3 finale de mare şlem în 2012, reuşind să cîştige doar pe prima, la Australian Open. Totuşi, Djokovici a încheiat anul în forţă şi a reuşit să cîştige Turneul Campionilor după ce l-a învins pe Roger Federer în finală. Cu o săptămînă înainte, sîrbul l-a detronat pe Federer şi de pe prima poziţie în clasament.

Acum, Djokovici a avut timp şi de o nouă reclamă pentru promovarea rachetei care l-a adus pe primul loc în lume. Sîrbul a fost legat cu cătuşe de servieta în care se afla noua rachetă, iar mai apoi a reuşit să dărîme şi un zid! :)