Alte știri din fotbal
U Cluj a pierdut al treilea trofeu la rând în fața Craiovei, dar șeful „șepcilor roșii” a trecut peste: „Nu este un complex”
0
Ioan Varga, negocieri pentru doi internaționali U21
1
Dinamo vrea să-i rezilieze contractul lui George Pușcaș!
13
Jovo Lukic se întoarce la Universitatea Cluj! Detalii de ultimă oră despre transferul golgheterului Superligii
0
Știri din fotbal internațional
Eliminarea de la Mondial produce pierderi uriașe! Federația va ieși pe minus cu aproape 10 milioane de euro
0
Atac după deciziile de la Campionatul Mondial » Ionuț Lupescu, revoltat: „Nu are ce căuta în fotbal! Klopp a spus foarte bine”
0
Croația și-a ales noul selecționer! Revine după 14 ani
0
Ioanițoaia la zi » Ce finală de vis vede directorul GSP la Campionatul Mondial: „Așa pare logic”
0
Lifestyle
Ce s-a ales de stadionul lui Ceaușescu » Baza celei mai corupte echipe din istoria fotbalului românesc nu a fost abandonată
10
Când a apărut ea, nimeni nu s-a mai uitat la Haaland și Kane » Ivana Knoll a făcut show la Norvegia - Anglia
9
Soția lui Ișfan a reacționat, după ce Alex a semnat cu Real Oviedo + întâmpinat cu ironii de spanioli: „Paraschiv 2.0”
6
Asemănare izbitoare! » Fotomodelul nu mai face față întrebărilor: „Ești sora lui Erling Haaland?”
3
Lotul-surpriză din Autostrada Transilvania A3 care ar putea fi gata în ...
Libertatea
Ce condiții tehnice ar trebui să îndeplinească un bloc comunist pentru a ...
Adevărul
Ce s-a ales de stadionul lui Ceaușescu » Baza celei mai corupte echipe din ...
GSP SPECIAL
Cel mai neperformant aeroport din România: 80 de pasageri în 2026. Statul ...
Libertatea
Mafiotii Internationali din tenis au vazut ca lumea castiga mult la pariuri si a dat ordin sa piarda Djoko.Asa au facut si in formula 1.Au bagat pe gat fortat pe Schumacher.De aia sa retras Mikka Hakinen de scarba!
a vorbit si nea Ion.
Cand Federer apunea ,Nadal si Djokovic ,urmati indeaproape de Muray ,veneau tare din urma,acum sunt cativa tineri talentati dar nu par a fi de valoarea lor.Thiem de exemplu,dar cu fluctuatii. ...pe de o parte e bine,turneele vor fi mai" deschise "!
Drogovic a renuntat la substante si se simte.Valoarea este incontestabila, dar la efort se simte . De aceea nici nu vrea sa participe la Rio,de ITF este pasuit,dar de CIO se teme . Daca virusul brazilian ar face ravagii,nu ar mai participa nimeni,doar nu e singurul sportiv valoros de pe planeta.
nu prea poti compara. in tenisul feminin se intampla des. de ex acum muguruza a pierdut la locul 124. aproape ca nu e turneu sa nu se intample ceva de genul la feminin. la masculin se inatmpla mai rar. drept dovada cota ca muguruza sa piarda cu locul 124 era in jur de 7. cota ca djokovic sa piarda cu querrey era 23. in plus nu poti compara infrangere unui numar 2 mondial care n-a castigat inca nici un mare slem, cu infrangerea liderului mondial de ani de zile, ce parea ca domin autoritar. si eu cred ca nu-i chiar cea mai mare surpriza din ultimii 10 ani, dar nu poti compara cu ce spuneai tu acolo
Oamenii nu sunt roboti! Capul sus Djoko! Tu nu esti loser de profesie ca Halepoaica
De ce nu ar putea fi surpriza deceniului jocurile pierdute de Halep locul 2,3,4,5 WTA cu numerele peste 100 WTA????Djokovic pierde rar dar cu adversari tari,nu peste locul 100(118,138,103...etc)cum a pierdut Halep.Hai fiti mai seriosi in analize,ne pricepem si noi cat de cat.....In sport trebuie sa stii si sa pierzi....
da, dar la wawrinka nu putem vorbi de uzura de care vorbim la marii campioni. djoovic are la 29 de ani aproape 1100 de partide. wawrinka are la 31 ani vreo 850. e o diferenta de 250 de partide, adica aproape 3 sezoane in plus jucate de djokovic. Si djokovic le-a jucat in mai putini ani, fiind mai tanar. n-are cum sa nu lase urme
Wawrinka le-a luat pe ambele din cariera la 30-32 cred.
uzura va incepe sa se vada si la djokovic. imposibil a menti acelasi ritm si sa nu se resimta la un momentdat. e greu sa bata recordul de 17. are 12. federer avea la varsta lui 16 titluri. a mai luat doar 1. dupa 30 de ani titlurile de grand slem sunt mai dificil de castigat.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.