Alte știri din fotbal
Nou-promovata în Liga 2 și-a prezentat autocarul modern: „Performanța se construiește pe teren, dar începe cu fiecare detaliu din afara lui”
0
Dinamo și-a prezentat noul fundaș: „Bine ai venit, Martin!”
3
Fundașul central Andrei Marc a semnat cu o nouă echipă din România
0
FC Argeș a pus ochii pe unul dintre cei mai apreciați străini din Superliga
0
Știri din fotbal internațional
Cristi Chivu mai pierde un jucător » Fundașul pleacă de la Inter după 8 ani
0
Starul de 19 ani al Spaniei visează la o finală de Mondial împotriva lui Messi: „Știu că putem învinge”
0
Mariko Daouda speră la o mare surpriză la Campionatul Mondial: „Ca Maroc în 2022!”
0
Seattle vrea ca Egipt - Iran să fie „Pride Match”, Federațiile se opun vehement: „FIFA să ia măsuri!”
1
Lifestyle
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
6
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
0
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
2
Cum ne-am bătut joc de 2.500.000 de euro. Ruina din București care a ...
Libertatea
Scenariul alegerilor anticipate prinde contur. Un fost judecător CCR ...
Adevărul
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame ...
GSP SPECIAL
Constantin Toma dezvăluie cine conduce cu adevărat PSD: „Sorin Grindeanu ...
Libertatea
A mai zis-o si Danut Ognean-dar ca sa-i faca in necaz celui cu care se contrazicea!In ce ma priveste,te rog sa observi ca m-am exprimat cu "am pronosticat"si nu cu "am prezis"!Pronosticuri se fac la pariuri, iar "preziceri" le fac alde mama Omida!
E clar! Tu lucrezi in presa! Doar astia se lauda cu "eu am fost primul care am prezis ca..."! :D hahaha
Ce veste minunată!Sigur nu este doar zvon?Să fie clar,Simona nu este nr.2 mondial,ea este fostul nr.1 mondial.Ea este fata lui Sterea,unica fată,iar noi o iubim!Hai Simo!
Asa sintem noi Romanii stim numai sa criticam,Partile bune nu le vedem vedem numai ce este rau!
Eu rămân la parerea că e mult prea devreme să o vedem pe Bencic o mare jucătoare. E posibil ca în următoarele turnee să se afirme, după cum e posibil să se stingă. E plina lumea tenisului de exemple cand o jucatoare a excelat la 1-2 turnee si apoi a intrat in ceaţă. Pe Ostapenko, după ce a câştigat RG toată lumea o vedea nr. 1 mondial în cel mai scurt timp. Şi pe Kasatkina, după ce a avut câteva meciuri de excepţie, la fel. Şi pot continua. Ce-i drept Bencic arată foarte bine ca joc în momentul ăsta şi promite. Dacă va şi confirma se va vedea....
Mai taie un pic. 3 luni de pauză a avut Simona.
Am privit cu interes acest meci!Si am descoperit...apa calda,adica ce stie toata lumea,ca daca nu pui primul serviciu in teren nu prea ai sanse!Iarasi,vede oricine ca Simona Halep nu pune primul serviciu in teren si ca si atunci cand il pune,rareori este suficient de puternic incat sa fie decisiv!Bine,bine,dar atunci cum a reusit sa ajunga nomber one si mai mult,sa se mentina 64 de saptamani?Raspunsul-iarasi vede oricine-este in returul Simonei!Un retur lung,pe centru si in picioarele adversarei,silind-o sa stea in spatele liniei de fund!Mingi exasperante,care determina ca adversara sa greseasca pana la urma!Multi am si acuzat-o ca "asteapta greseala adversarei'!Gresit!O determina sa greseasca!Si castiga meciuri,cu toate ca nu are serviciul bun!Ceeace ii va permite sa se mentina mult timp,acolo sus!
Da ce, tu ești numărul 1? Deci gura mică și mucles, că nici tu nu ai realizat ceva grozav în viața!
Hm, stiu si eu? Cand avea 18 ani le-a batut la Toronto, inclusiv pe Serena (si pe Wozniacki, Ivanovic, Halep si Bouchard in plus). Vedem! Fata a fost nr.1 la juniori si a avut o trecere de succes la nivelul senioarelor, stopata de accidentari... Apropo de pronosticuri, eu am vazut-o castigatoare pe Svitolina, chiar inainte de eliminarea Simonei (ucraineanca are o mare afinitate pentru turnee P5). La Bencic nu m-am gandit nici dupa ce a batut-o pe Sabalenka, nici dupa ce a batut-o pe Halep, nici macar dupa ce a batut-o pe Svitolina. :-) Dar...
Am fost singurul care a pronosticat ca va trece si de Cvitova!Dar in turneele care urmeaza-turneele premier mandatory de la Indian Welles si Miami-turnee de multi bani,va fi diferit!Pentru ca vin si jucatoarele americane!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.