TENIS  ·  AUSTRALIAN OPEN

VIDEO Incredibil cum a terminat Serena Williams primul set cu Simona Halep! A lovit ca din tun: ce viteză a atins la serviciu

Serena Williams servește cu 180 de kilometri pe oră în meciul cu Simona Halep // Foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat luni, 21 ianuarie 2019 10:50

Simona Halep (27 de ani, 1 WTA) n-a avut reacție în primul set al meciului din optimile de finală de la Australian Open în fața Serenei Williams (37 de ani, 16 WTA).

Jucătoarea din Statele Unite s-a impus în numai 20 de minute, scor 6-1, după ce liderul mondial începuse cu un break partida.

Mai mult, Serena a terminat setul cu un as perfect. Viteza serviciului fostului lider mondial a ajuns la 180 de kilometri la oră.

167 km/ha fost cel mai rapid serviciu al Simonei Halep din meciul cu Serena Williams

10 lovituri câștigătoare a reușit Serena în primul set, față de doar 3 ale Simonei

Meciul dintre Simona Halep și Serena Williams poate fi urmărit AICI!

Corupția din dosarul Hidroelectrica. Cum se făceau Blaga sau Flutur că nu știu nimic de banii aduși de Udrea la partid