SPORTURI  »  TENIS  »  AUSTRALIAN OPEN

VIDEO Incredibil cum a terminat Serena Williams primul set cu Simona Halep! A lovit ca din tun: ce viteză a atins la serviciu

Serena Williams servește cu 180 de kilometri pe oră în meciul cu Simona Halep // Foto: Reuters

Articol de GSP - Publicat luni, 21 ianuarie 2019 10:50

Simona Halep (27 de ani, 1 WTA) n-a avut reacție în primul set al meciului din optimile de finală de la Australian Open în fața Serenei Williams (37 de ani, 16 WTA).

Jucătoarea din Statele Unite s-a impus în numai 20 de minute, scor 6-1, după ce liderul mondial începuse cu un break partida.

Mai mult, Serena a terminat setul cu un as perfect. Viteza serviciului fostului lider mondial a ajuns la 180 de kilometri la oră.

167 km/ha fost cel mai rapid serviciu al Simonei Halep din meciul cu Serena Williams

10 lovituri câștigătoare a reușit Serena în primul set, față de doar 3 ale Simonei

Meciul dintre Simona Halep și Serena Williams poate fi urmărit AICI!

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”