SPORTURI  »  TENIS  »  ATP PARIS

VIDEO Punctul anului în tenis? Lovitură uluitoare reușită în timpul Mastersului de la Paris!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 noiembrie 2017 19:23

Argentinianul Diego Schwartzman și americanul John Isner au oferit azi un meci deosebit în turul II al Mastersului de la Paris, duel câștigat în cele din urmă de Isner, scor 7-6, 6-7, 6-3.

În setul secund, la scorul de 6-5 pentru Schwartzman, argentinianul a lăsat pe toată lumea cu gura căscată după ce a reușit o lovitură incredibilă. Acesta a contracarat un atac la fileu al lui Isner printr-o lovitură pe la spate de toată frumusețea.

Superlovitura argentinianului a fost ovaționată la scenă deschisă de publicul parizian.

Schwartzman și-a adjudecat setul secund la tie-break, dar Isner a câștigat partida după ce s-a impus în decisiv cu 6-3.