SPORTURI  »  TENIS  »  MADRID WTA

WTA MADRID // Simona Halep și Irina Begu, eliminate de Barbora Krejcikova și Katerina Siniakova, principalele favorite ale turneului

Articol de GSP - Publicat miercuri, 08 mai 2019 18:32

Perechea Simona Halep (locul 415 la dublu) / Irina Begu (33 WTA la dublu) a fost eliminată în optimile de finală ale turneului de la Madrid de Barbora Krejcikova (2 WTA la dublu) / Katerina Siniakova (1 WTA la dublu), scor 3-6, 3-6.

Simona Halep (locul 3 WTA) a părut obosită după ce, cu câteva ore înainte, reușise să o învingă, la simplu, pe Viktoria Kuzmova, scor 6-0, 6-0, în optimile de finală de la Madrid.

Totuși, la final, Simona n-a pus eșecul pe seama oboselii.

„Meciul de la simplu mi-a dat încredere, dar la dublu n-a mai fost atât de bine. Nu a fost vorba de oboseală, că am avut un meci scurt la simplu. Până la urmă, a fost o zi bună per total”, a declarat Halep la TV Digi Sport.

În faza precedentă, Halep și Begu trecuseră de Raluca Olaru și Darija Jurak, scor 6-2, 6-3.

Vezi și:

SIMONA HALEP - VIKTORIA KUZMOVA 6-0, 6-0 // FOTO + VIDEO Halep, meci perfect și victorie-fulger, în doar 45 de minute! Cu cine joacă în sferturi

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping