VOLEI    •   TRAGERE LA SORȚI

CSM București și Alba Blaj și-au aflat adversarele din Liga Campionilor la volei

FOTO: sportpictures.eu
FOTO: sportpictures.eu

Vineri, 02 Noiembrie 2018

Azi a avut loc tragerea la sorți a grupelor din faza a 4-a a Ligii Campionilor la volei, atât la feminin, cât și la masculin.

CSM București, campioana României, repartizată în a treia urnă valorică, a ajuns în Grupa E, alături de Dinamo Moscova (Rus), Chemik Police (Pol) și Fenerbahce Istanbul (Tur).

Alba Blaj, care urmează să dispute luna aceasta, pe 7 și 13, meciurile din turul al 3-lea contra germancelor de la Allianz MTS Stuttgart, va evolua mai departe, în cazul calificării, în Grupa A.

Acolo așteaptă deținătoarea titlului, puternica, aproape intangibila Vakifbank Instanbul (Tur), cu care echipa română a disputat sezonul trecut, la București, finala Ligii. Celelale potențiale adversare sunt Beziers VB (Franța) și Marița Plovdiv (Bulgaria).

Câștigătoarele grupelor și cele mai bune 3 echipe de pe locurile 2 avansează în sferturile de finală programate între 12 și 21 martie 2019.

Vezi și: Volei Alba Blaj, la un pas de grupele Ligii Campionilor! Victorie cu VK Olomouc, urmează MTV Stuttgart

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
04:00 Tenis

Australian Open

Eurosport, Eurosport 2
12:30 Handbal F

Măgura Cisnădie - Storhamar Handball Elite

Digi 1, Telekom 1
14:00 Volei F

CSM București - CSM Târgoviște

Digi 4
15:00 Snooker

Mastersul Marii Britanii

Eurosport 2
16:00 Fotbal, Serie A

AS Roma - Torino

Digi 2, Telekom 2
16:30 Fotbal, Bundesliga

Leverkusen - Borussia Monchengladbach

Digi 3, Telekom 3
16:30 Fotbal, Bundesliga

Stuttgart - Mainz

Telekom 4
17:15 Fotbal, La Liga

Real Madrid - Sevilla

Digi 1, Telekom 1
18:00 Fotbal, Ligue 1

PSG - Guincamp

Digi 2
18:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Ankaragucu

Look Sport
19:30 Fotbal, Bundesliga

Leipzig - Dortmund

Digi 1, Telekom 1
19:30 Fotbal, La Liga

Huesca - Atletico Madrid

Digi 3, Telekom 2
19:30 Fotbal, Premier League

Arsenal - Chelsea

Eurosport
20:00 Fotbal, Portugalia

Sporting - Moreirense

Look Sport
21:30 Fotbal, Serie A

Inter - Sassuolo

Digi 1, Telekom 1
21:45 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Valencia

Digi 3, Telekom 2
22:30 Baschet, NBA

Philadelphia - Oklahoma

Telekom 4
Program TV complet

Liga 1

  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 21 13 7 1 35 - 12 46
2 FCSB 21 12 4 5 40 - 24 40
3 CSU Craiova 21 11 5 5 37 - 19 38
4 Sepsi OSK 21 9 6 6 29 - 19 33
5 Viitorul 21 10 3 8 25 - 23 33
6 Astra Giurgiu 21 8 7 6 28 - 20 31
7 Hermannstadt 21 8 4 9 22 - 22 28
8 Gaz Metan 21 7 7 7 23 - 28 28
9 Poli Iași 21 8 4 9 26 - 32 28
10 FC Botoșani 21 6 8 7 26 - 30 26
11 Dinamo 21 5 7 9 22 - 34 22
12 Călărași 21 3 8 10 13 - 23 17
13 Chiajna 21 4 5 12 16 - 37 17
14 FC Voluntari 21 2 7 12 21 - 40 13
Vi 01.02.19
17:00
Chiajna
-
FC Botoșani
-
Vi 01.02.19
20:00
Gaz Metan
-
Astra Giurgiu
-
Sa 02.02.19
14:00
Călărași
-
FCSB
-
Sa 02.02.19
20:00
CFR Cluj
-
Hermannstadt
-
Du 03.02.19
17:00
FC Voluntari
-
Sepsi OSK
-
Du 03.02.19
20:00
Viitorul
-
CSU Craiova
-
Lu 04.02.19
20:00
Dinamo
-
Poli Iași
-
Liga 1 LIVE: www.gsp.ro și www.facebook.com/GazetaSporturilor/ Toate meciurile sunt transmise de Telekom Sport, DigiSport și LookTV