SPORTURI  »  VOLEI  »  VOLEI

GALERIE FOTO Miss volei » Imagini incendiare cu trei dintre cele mai sexy voleibaliste din România! Una este fata unui fost mare jucător

Sânziana are sute de like-uri la pozele pe care le postează Foto Facebook +3   FOTO
Sânziana are sute de like-uri la pozele pe care le postează Foto Facebook

Articol de - Publicat duminica, 03 septembrie 2017 10:13

Adina Roșca are 21 de ani și este una dintre cele mai apreciate voleibaliste de la CSM Târgoviște. Pe lângă pasiunea pentru volei, superba blondă este fana ședințelor foto.

A început să practice voleiul în 2008 la Clubul Spike, iar după 6 luni s-a transferat la Dinamo. A jucat și pentru Rapid, apoi s-a transferat la CSM București, unde a obținut cel mai important trofeu al carierei, Challenge Cup, după victoriile în fața celor de la Trabzon. Acum e la Târgoviște și este om de bază al echipei.

Sânziana e fata fostului fotbalist rapidist Florin Motroc. Voleibalista legitimată la clubul Dinamo Bucureşti face senzaţie pe reţelele de socializare cu pozele pe care le publică. În vârstă de 21 de ani, evoluează pe postul de trăgător secund şi a absolvit Colegiul German Goethe. "Am făcut cinci ani de atletism, dar părinții mi-au zis că am corp de voleibalistă. Când eram mică, visam să ajung cântăreață. Am voce, am omorât toți vecinii!", glumește Sânziana.

Gabriela Bălae are 22 de ani, studiază la Facultatea de Științe Economice din Lugoj și joacă volei pentru echipa locală, CSM Lugoj. Aceasta evoluează pe postul de extremă, are 1,70 m înălţime şi a mai jucat la Argeş Volei Piteşti și CSU Tg. Mureş, fiind considerată de antrenori "un element de perspectivă care ne va ajuta foarte mult".

Citește și:
Nemaivăzut la TV! Pancu a început să țipe și l-a distrus pe Bergodi: „Eu eram arestat! Să-mi vină un străin în țară să-mi bată jucătorul pe teren?!”
Superliga
Nemaivăzut la TV! Pancu a început să țipe și l-a distrus pe Bergodi: „Eu eram arestat! Să-mi vină un străin în țară să-mi bată jucătorul pe teren?!”
Scene HALUCINANTE după derby-ul câștigat de CFR Cluj » Bergodi își iese din minți, sare să-i bată pe Cordea și Muhar » Antrenorul DĂ CU PUMNII în adversari
Superliga
Scene HALUCINANTE după derby-ul câștigat de CFR Cluj » Bergodi își iese din minți, sare să-i bată pe Cordea și Muhar » Antrenorul DĂ CU PUMNII în adversari
Chipciu l-a distrus, după CFR - U Cluj: „Dacă ești tare, nu mai sări atât în piscină”
Superliga
Chipciu l-a distrus, după CFR - U Cluj: „Dacă ești tare, nu mai sări atât în piscină”
Andrei Nicolescu, anunț-bombă pentru Dinamo: „Am făcut eforturi inimaginabile”
Superliga
Andrei Nicolescu, anunț-bombă pentru Dinamo: „Am făcut eforturi inimaginabile”
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Nemaivăzut la TV! Pancu a început să țipe și l-a distrus pe Bergodi: „Eu eram arestat! Să-mi vină străin în țară să-mi bată jucătorul pe teren?!”

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (1)
saramago
saramago  •  24 Septembrie 2017, 12:05

Romanul (si cu pasaport austriac) Gheorghe "Giani" Cretu a fost cooptat in staff-ul tehnic al gruparii Belogorie Belgorod, unde va fi principalul colaborator al binecunoscutului Gennady Shipulin. Intereseaza, Gazeta Fotbalului, ca un compatriot de-al nostru se ocupa de pregatirea unei echipe ce are in palmares, intre altele, trei Ligi ale Campionilor si un succes in Campionatul Mondial al cluburilor ? Ca antreneaza (Shipulin e mai degraba director tehnic) voleibalisti precum Musersky, Tetyukhin, Obmochyaev sau Grankin, cu totii campioni olimpici in 2012 ?

Vezi toate comentariile (1)
Comentează