SPORTURI  »  VOLEI  »  SCANDAL IN DIVIZIA A

Scandal în voleiul feminin » Tomis Constanţa acuză federaţia de politică ”anti-Constanţa”

Articol de GSP - Publicat luni, 12 martie 2012 00:00 / Actualizat luni, 12 martie 2012 16:17

Cristian Zgabercea, preşedintele CV 2004 Tomis Constanţa, a acuzat, luni, într-o conferinţă de presă, conducerea Federaţiei Române de Volei pentru programul competiţional foarte încărcat, spun]nd că la forul naţional este "o politică anti-Constanţa".

"Federaţia a făcut calendarul intern fără să se g]ndească la calendarul internaţional. Nu este posibil aşa ceva. Gheorghe Vişan (nr- preşedintele FRV) ne-a spus că spera să nu ne calificăm în fazele superioare. Este o politică "anti-Constanţa" la federaţie. Trebuie o schimbare acolo, nu se mai poate aşa ceva. Şi unul de pe stradă cred că ar putea fi mai bun organizator. Sînt destui candidaţi la conducerea federaţiei şi oricare dintre ei cred că va fi mai bun decît cei de acum. Federaţia încearcă să facă tot posibilul să cîştige Bacăul campionatul. Deja a vîndut campionatul. Nu Bacăul face aceste demersuri, eu nu acuz Bacăul, care a demonstrat că joacă foarte bine şi are un parcurs excelent în campionat", a spus Cristian Zgabercea, potrivit mediafax.

El a precizat că federaţia vrea să stabilească cine ia campionatul, cine merge în cupele europene şi probabil cine retrogradează. "Fără să primească demisia lui Darko Zakoc (nr - actualul selecţioner este şi antrneorul CV 2004 Tomis), i s-a propus lui Florin Grapă (nr - antrenorul Bacăului) postul de selecţioner. Dacă vrem să facem ceva pentru volei, clica de la federaţie trebuie să dispară", a adăugat Zgabercea.

Campioana României la volei feminin, CV 2004 Tomis Constanţa, va juca în această săptămînă în semifinalele Cupei CEV, pe teren propriu, cu echipa Galatasaray Istanbul. Acesta va fi al şaptelea meci al echipei constănţene din ultimele două săptămîni.

Citește și:
Alibec are rival în Superliga » Jucătorul Craiovei, LIVE pe Counter-Strike a doua zi după meci: „Ce faci, bă, topitule?”
Superliga
Alibec are rival în Superliga » Jucătorul Craiovei, LIVE pe Counter-Strike a doua zi după meci: „Ce faci, bă, topitule?”
Aryna Sabalenka i-a lăsat mască pe reporterii americani: „Pot să spun asta? Am crezut că Badosa e o «cățea»”
Tenis
Aryna Sabalenka i-a lăsat mască pe reporterii americani: „Pot să spun asta? Am crezut că Badosa e o «cățea»”
Cristi Chivu are oferta pe masă! Șefii lui Inter s-au hotărât după 8 luni: ce salariu va avea
Campionate
Cristi Chivu are oferta pe masă! Șefii lui Inter s-au hotărât după 8 luni: ce salariu va avea
Francezii au prezentat noul model Dacia și au anunțat: „Semnătură unică! E o premieră”
Noutati auto
Francezii au prezentat noul model Dacia și au anunțat: „Semnătură unică! E o premieră”
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (1)
steaua.libera
steaua.libera  •  12 Martie 2012, 16:46

II pregateste Nasu' un loc la el in celula..

Vezi toate comentariile (1)
Comentează