VOLEI    •   SUA - SERBIA 3-2

SUA - Serbia 3-2 // Unul dintre cele mai palpitante dueluri de la Campionatele Mondiale » Americanii au întors meciul!

Foto: fivb.com
Foto: fivb.com

Joi, 13 Septembrie 2018

Unul dintre cele mai tari meciuri de la Campionatele Mondiale, care se desfășoară în aceste zile în Bulgaria și Italia, a fost confruntarea de miercuri seară dintre SUA și Serbia.

Americanii s-au impus cu 3-2, după ce au fost conduși de adversari cu 1-0 și 2-1 la seturi în prima partidă care a ajuns în decisiv la CM. Cele două formații fac parte din Grupa C, care se joacă la Bari.

Tot miercuri, campioana en titre, Polonia, a învins Cuba cu scorul de 3-1, în timp ce campioana olimpică, Brazilia, a dispus de Egipt cu 3-0.

GRUPELE CM

Grupa A (Roma, Florența)
Italia
Slovenia
Belgia
Argentina
Republica Dominicană
Japonia
Rezultatele de până acum: Italia Japonia 3-0; Republica Dominicană-Slovenia 1-3; Belgia-Argentina 3-1

Grupa B (Ruse)
Canada
Franța
Brazilia
Egipt
China
Olanda
Rezultatele de până acum: Franța-China 3-0; Olanda-Canada 0-3; Brazilia-Egipt 3-0

Grupa C (Bari)
Rusia
Camerun
SUA
Serbia
Tunisia
Australia
Rezultatele de până acum: Camerun-Tunisia 3-0; Australia-Rusia 0-3; SUA-Serbia 3-2

Grupa D (Varna)
Iran
Bulgaria
Polonia
Cuba
Finlanda
Puerto Rico
Rezultatele de până acum: Bulgaria-Finlanda 3-0; Iran-Puerto Rico 3-0; Cuba-Polonia 1-3

Primele patru formații merg în faza următoare a grupelor.

Următoarea fază
Grupa H (Varna)
Grupa E (Assago)
Grupa F (Bologna)
Grupa G (Sofia)
Faza a treia și fazele finale (Torino)

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4
17:00 Volei F

CSM București - CSM Lugoj

Digi 3
19:00 Baschet M

BC Khimki - Maccabi Tel Aviv

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Baschet M

Baskonia Vitoria-Gasteiz - Real Madrid

Digi 3
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-