INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

Materazzi va fi indisponibil trei săptămâni din cauza unei accidentări la coapsă

Articol de GSP - Publicat joi, 02 octombrie 2008 00:00

Fundaşul lui Inter Milano, Marco Materazzi, va rata următoarele două meciuri pe care naţionala Italiei le va disputa în preliminariile Cupei Mondiale din 2010, cu Bulgaria şi Muntenegru, după ce a suferit o întindere la coapsă în partida de miercuri cu Werder Bremen, informează AFP.

Publicaţiile sportive din Peninsulă susţin că apărătorul a fost supus joi unui control medical amănunţit în urma căruia doctorii i-au recomandat aproximativ 20 de zile de pauză.

Dacă diagnosticul inţial este confirmat, atunci Materazzi va lispi la cele două partide pe care Italia le va juca în Preliminariile Campionatului Mondial din Africa de Sud, cu Bulgaria, la data de 11 octombrie, şi cu Muntenegru, patru zile mai târziu. De asemenea, fundaşul în vârstă de 35 de ani va rata şi întâlnirile cu Bologna şi AS Roma, din Serie A, precum şi confruntarea cu Anorthosis Famagusta, din Liga Campionilor.

Marco Materazzi a acuzat dureri la coapsă şi a fost înlocuit în minutul 20 al meciului cu Werder Bremen, încheiat la egalitate, scor 1-1.

Sursa: NewsIn

Citește și:
România U21, victorie uriașă în Kosovo! Situația în preliminariile Euro 2027
Nationala
România U21, victorie uriașă în Kosovo! Situația în preliminariile Euro 2027
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
Tenis
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
Nationala
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
Decizia luată de FRF, a doua zi după eșecul României cu Turcia
Nationala
Decizia luată de FRF, a doua zi după eșecul României cu Turcia
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea
Profit.ro
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea "ocazională" a frontierei cu țigări pentru uz personal
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează