Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 octombrie 2008 00:00
Jucătoarele de tenis Raluca Olaru şi Edina Gallovits au ratat calificarea în turul doi al turneului de la Quebec (Canada), după ce au fost învinse în prima fază a turneului dotat ce premii în valoare de 175.000 de dolari, informează miercuri AFP.
Raluca Olaru a fost învinsă de tenismena Carly Gullickson, care a venit din calificări, scor 7-6, 6-1.
Edina Gallovits s-a înclinat în faţa sportivei din Canada, Aleksandra Wozniak (cap de serie numărul 5), scor 4-6, 3-6.
Olaru şi Galovits au fost singurele reprezentante ale României la turneul de la Quebec.
Sursa: NewsIn
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!