FOTBAL  »  LIGA 2  »  U CLUJ

Ruptură

Articol de GSP - Publicat miercuri, 19 noiembrie 2008 00:00

Brazilianul Robson a fost trimis de Mihali la echipa a doua pentru indisciplină şi e foarte aproape de o despărţire definitivă de "U"


Atacantul Robson Luiz a ieşit total din graţiile antrenorului Gică Mihali. Brazilianul a fost trimis săptămîna trecută, alături de alţi jucători, să evolueze în Liga a IV-a, pentru echipa a doua, dar nu s-a prezentat la meci. :) În consecinţă, Robson a plătit cu excluderea din lotul primei echipe şi a ajuns pînă la urmă tot la echipa secundă. "L-am trimis pe Robson la antrenamentele echipei a doua pentru acte de indisciplină. La mine nu mai are ce căuta", a subliniat tehnicianul "şepcilor roşii", Gică Mihali.

Robson vrea să se despartă de "U" în această iarnă din cauza problemelor financiare cu care se confruntă clubul clujean. "Am anumite probleme personale şi nu-mi pot ajuta echipa în aceste momente. De aceea, cred că e mai bine pentru mine la echipa a doua. Sînt şi probleme cu banii. Impresarul meu va sosi la Cluj pentru a discuta cu oficialii clubului situaţia mea. Voi afla viitorul meu după ultimele două meciuri din acest tur de campionat", a spus Robson.


Şi Borza e incert
"Studenţii" se confruntă cu mari probleme de efectiv înaintea jocului de sîmbătă cu Mureşul Deva. Matiş, Budean şi Şuteu sînt încă nerefăcuţi după accidentări, iar Băd este suspendat. În plus, Mihali l-a pierdut şi pe Borza. "Borza are probleme la tendonul ahilean şi nu poate alerga. Sînt mulţi indisponibili, dar sper să găsesc formula cîştigătoare", a spus tehnicianul "studenţilor".

Brazilianul Robson a fost trimis de Mihali la echipa a doua pentru indisciplină şi e foarte aproape de o despărţire definitivă de "U"

Atacantul Robson Luiz a ieşit total din graţiile antrenorului Gică Mihali. Brazilianul a fost trimis săptămîna trecută, alături de alţi jucători, să evolueze în Liga a IV-a, pentru echipa a doua, dar nu s-a prezentat la meci. :) În consecinţă, Robson a plătit cu excluderea din lotul primei echipe şi a ajuns pînă la urmă tot la echipa secundă. "L-am trimis pe Robson la antrenamentele echipei a doua pentru acte de indisciplină. La mine nu mai are ce căuta", a subliniat tehnicianul "şepcilor roşii", Gică Mihali.

Robson vrea să se despartă de "U" în această iarnă din cauza problemelor financiare cu care se confruntă clubul clujean. "Am anumite probleme personale şi nu-mi pot ajuta echipa în aceste momente. De aceea, cred că e mai bine pentru mine la echipa a doua. Sînt şi probleme cu banii. Impresarul meu va sosi la Cluj pentru a discuta cu oficialii clubului situaţia mea. Voi afla viitorul meu după ultimele două meciuri din acest tur de campionat", a spus Robson.

Şi Borza e incert
"Studenţii" se confruntă cu mari probleme de efectiv înaintea jocului de sîmbătă cu Mureşul Deva. Matiş, Budean şi Şuteu sînt încă nerefăcuţi după accidentări, iar Băd este suspendat. În plus, Mihali l-a pierdut şi pe Borza. "Borza are probleme la tendonul ahilean şi nu poate alerga. Sînt mulţi indisponibili, dar sper să găsesc formula cîştigătoare", a spus tehnicianul "studenţilor".

Citește și:
Emil Boc îi răspunde tăios lui Mikhail Degtyarev, ministrul Sportului din Rusia, în primul interviu de la izbucnirea scandalului: „Asta îi transmit!”
Gimnastica
Emil Boc îi răspunde tăios lui Mikhail Degtyarev, ministrul Sportului din Rusia, în primul interviu de la izbucnirea scandalului: „Asta îi transmit!”
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Credea că vine la U Cluj, dar e aproape să fie deturnat de un alt club de play-off: „Vreau să joc”
Superliga
Credea că vine la U Cluj, dar e aproape să fie deturnat de un alt club de play-off: „Vreau să joc”
Încă doi?! FCSB poate pierde o echipă întreagă » Cum arată „11-le” plecaților
Superliga
Încă doi?! FCSB poate pierde o echipă întreagă » Cum arată „11-le” plecaților
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (9)
 •  20 Noiembrie 2008, 00:24

Tinere, echipa de care vb s-a infiinta in 45 cand kkvct s-a unit cu cfr proastpat infiintata!!! Documenteaza-te!!!

 •  19 Noiembrie 2008, 18:43

Echipa intai in Cluj este CFR. Mai intai cronologic: s-a infintat in 1907, inaintea lui U (1919). Apoi, are un nr mai mare de trofee (doua) fata de U (unul). La rezultatele directe CFR-ul sta mai bine, are doua sau trei victorii in plus. In ultimele 7 intalniri directe, CFR a castigat 4 meciuri, celelalte incheindu-se la egalitate (ultimul rezultat fiind 3-3 in Cupa Ro). Restul nu conteaza, sunt povesti cu pesti. Va doresc sa treceti peste problemele ce la aveti.

 •  19 Noiembrie 2008, 18:15

Haide u si de merge si de nu! Numa lasati-ne odata cu echipa asta fantoma,a nimanui !

Vezi toate comentariile (9)
Comentează