FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FC ARGEŞ, SÎMBĂTĂ, 21.00, GSPTV

Goian: "După patru ani şi jumătate m-au dat afară pentru o caterincă"

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 noiembrie 2008 00:00

Lucian Goian, fotbalistul care a fost pus pe liber de conducerea lui Dinamo după scandalul petrecerii lui Torje, a fost foarte afectat cînd a aflat vestea. El consideră că merita o a doua şansă pentru că a jucat patru ani şi jumătate pentru clubul din Ştefan cel Mare.

 „Am plecat din cantonament... Sunt în drum spre casă. Sper din tot sufletul ca această decizie să nu-i afecteze pe colegii mei şi să nu piardă cu Argeşul. Nu mă simt bine. S-a făcut prea mare tam-tam pe tema acelei petreceri. După patru ani şi jumătate, atât cât am jucat la Dinamo, am fost dat afară pentru o caterincă...

Aş fi vrut să fiu judecat din punct de vedere fotbalistic, pentru ceea ce fac în teren. Atâta timp cât antrenorul Mircea Rednic nu mi-a reproşat nimic, nu văd de ce trebuia să fiu scos din lot. Torje şi Ropotan au rămas la echipă fiindcă s-a investit mult în ei şi sunt mai tineri. Noi însă am picat de fraieri, am fost socotiţi cei mai slabi“ a declarat Goian pentru Evz. Vezi aici incidentul

Impresarul Ioan Becali a încercat să-i liniştească pe cei doi şi a spus că le va găsi o echipă în cel mai scurt timp. "Asta este politica celor de la clubul din Ştefan cel Mare! Nu e nicio problemă din punctul meu de vedere. Mie îmi convine situaţia. Goian şi Pulhac să stea liniştiţi, fiindcă le voi găsi o echipă bună. În orice caz, Goian va câştiga mai mulţi bani ca la Dinamo. Până la urmă, cei de la Dinamo să-i dea afară pe toţi: şi pe Torje, şi pe Ropotan" a spus Ioan Becali pentru aceeaşi sursă.

Lucian Goian, fotbalistul care a fost pus pe liber de conducerea lui Dinamo după scandalul petrecerii lui Torje, a fost foarte afectat cînd a aflat vestea. El consideră că merita o a doua şansă pentru că a jucat patru ani şi jumătate pentru clubul din Ştefan cel Mare.

 „Am plecat din cantonament... Sunt în drum spre casă. Sper din tot sufletul ca această decizie să nu-i afecteze pe colegii mei şi să nu piardă cu Argeşul. Nu mă simt bine. S-a făcut prea mare tam-tam pe tema acelei petreceri. După patru ani şi jumătate, atât cât am jucat la Dinamo, am fost dat afară pentru o caterincă...

Aş fi vrut să fiu judecat din punct de vedere fotbalistic, pentru ceea ce fac în teren. Atâta timp cât antrenorul Mircea Rednic nu mi-a reproşat nimic, nu văd de ce trebuia să fiu scos din lot. Torje şi Ropotan au rămas la echipă fiindcă s-a investit mult în ei şi sunt mai tineri. Noi însă am picat de fraieri, am fost socotiţi cei mai slabi“ a declarat Goian pentru Evz. Vezi aici incidentul

Impresarul Ioan Becali a încercat să-i liniştească pe cei doi şi a spus că le va găsi o echipă în cel mai scurt timp. "Asta este politica celor de la clubul din Ştefan cel Mare! Nu e nicio problemă din punctul meu de vedere. Mie îmi convine situaţia. Goian şi Pulhac să stea liniştiţi, fiindcă le voi găsi o echipă bună. În orice caz, Goian va câştiga mai mulţi bani ca la Dinamo. Până la urmă, cei de la Dinamo să-i dea afară pe toţi: şi pe Torje, şi pe Ropotan" a spus Ioan Becali pentru aceeaşi sursă.

Citește și:
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (24)
 •  29 Noiembrie 2008, 23:41

Ba GSp, care "impresar" Ioan Becali ? La voi nu s-a auzit inca de anularea autorizatiei de impresar ? Tot asa nu s-a auzit la voi nici de documente oficiale INREGISTRATE semnate de notari si avocati la cumparari de terenuri, dar s-a auzit de hartii igienice inventate de ciobanul din Ghencea pentru justificari egale cu 0 ?

 •  29 Noiembrie 2008, 21:04

te-au tinut 4 ani ca sa le halesti un titlu in min 90 si o calificare uefa tot prin acelasi minut...

 •  29 Noiembrie 2008, 17:30

ai dreptate berzovan...si chiar daca o fac, macar sa ii puna pe listade transferuri, k mai iau un ban pe ei. mai ales pe pulhac kre e bun pe postu lui acolo. dupa parerea mea ar fi bine sa-i tina in continuare si masurile sa le ia la vara;)

Vezi toate comentariile (24)
Comentează