FOTBAL  »  Superliga  »  SATISFACŢIE

Iulian Tameş: "Nu am avut un an atît de bun nici la Dinamo"

Iulian Tameş
Iulian Tameş

Articol de GSP - Publicat marti, 02 decembrie 2008 00:00

Cel mai bun jucător al Argeşului în acest tur de campionat, mijlocaşul Iulian Tameş, spunea că acest an competiţional care tocmai s-a încheiat, „a fost cel mai bun din cariera mea, mai bun chiar decât acelea când jucam la Dinamo şi câştigam campionatul şi Cupa României”. Vezi un gol reuşit de Tameş în tricoul lui FC Argeş

Iulian Tameş este golgeterul Argeşului cu şase reuşite, a fost convocat din nou după şase ani la echipa naţională, şi la F.C. Argeş a avut evoluţii foarte bune care au făcut din echipa antrenată de Ionuţ Badea revelaţia turului de campionat. Pe 6 decembrie, Tameş va împlini 30 de ani.

Pe de altă parte, Tameş a declarat în Click următoarele:
"Ţin legătura şi acum cu cei de la Dinamo. Cu Danciu vorbesc foarte des. Cu Florentin Petre. Eu mă înţeleg bine cu Ionuţ Badea. Ne ştim de cînd jucam amîndoi în Ştefan cel Mare"

Cel mai bun jucător al Argeşului în acest tur de campionat, mijlocaşul Iulian Tameş, spunea că acest an competiţional care tocmai s-a încheiat, „a fost cel mai bun din cariera mea, mai bun chiar decât acelea când jucam la Dinamo şi câştigam campionatul şi Cupa României”. Vezi un gol reuşit de Tameş în tricoul lui FC Argeş

Iulian Tameş este golgeterul Argeşului cu şase reuşite, a fost convocat din nou după şase ani la echipa naţională, şi la F.C. Argeş a avut evoluţii foarte bune care au făcut din echipa antrenată de Ionuţ Badea revelaţia turului de campionat. Pe 6 decembrie, Tameş va împlini 30 de ani.

Pe de altă parte, Tameş a declarat în Click următoarele:
"Ţin legătura şi acum cu cei de la Dinamo. Cu Danciu vorbesc foarte des. Cu Florentin Petre. Eu mă înţeleg bine cu Ionuţ Badea. Ne ştim de cînd jucam amîndoi în Ştefan cel Mare"

Citește și:
Capul Verde a făcut-o din nou! Surpriză uriașă în duelul cu Uruguay » Sud-americanii riscă eliminarea de la CM 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Capul Verde a făcut-o din nou! Surpriză uriașă în duelul cu Uruguay » Sud-americanii riscă eliminarea de la CM 2026
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (3)
 •  02 Decembrie 2008, 16:19

un maimutoi si papagal la fel ca echipa lui de pluton o declaratie sub imperiul manelelor semneaza ion antomnescu

 •  02 Decembrie 2008, 13:22

Bravo Tames,felicitari dar in calitate de lider de echipa cere-i lui Ionut si patronului sa intareasca lotul de jucatori (portar,fundas stanga dar si un atacant mai percutant) pentru ca in retur vom avea meciuri f.f. grele si avem nevoie de intariri.FORTA VIOLA!!!!!!!!

 •  02 Decembrie 2008, 12:44

bravo tames stai mai bine la arges

Vezi toate comentariile (3)
Comentează