FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMOVISTI.RO

Noul căpitan

Articol de - Publicat duminica, 07 decembrie 2008 00:00

Claudiu Niculescu are şanse mari să preia şi banderola din 2009. S-a întors în Bucureşti, mîine va fi prezentat din nou ca dinamovist

La ora la care "cîinii" erau la banchet, vineri noaptea, Claudiu Niculescu, însoţit de Diana, a revenit în Bucureşti de la Nicosia. "Fratello, vezi că m-am întors!", a sunat mesajul pe care Claudiu i l-a transmis, telefonic, lui Dănciulescu. "Hai să fie într-un ceas bun!", a venit replica. "Ha-ha, ăsta e cadoul meu de ziua ta!" :D , s-au amuzat "N" cu "D". Cuplul N&D s-a refăcut, mîine se va oficializa afacerea.

Fanii, pe forumuri, sînt euforici vizavi de revenirea lui Claudiu. Susţinut şi de suporteri, Niculescu este favorit să preia, din 2009, banderola de căpitan al "cîinilor"! Era liderul din teren al formaţiei cînd a plecat în luna ianuarie, la Duisburg, şi cum Lobonţ este cu un pas în curtea Sienei, Claudiu este văzut de fani, dar şi de colegi ca viitorul căpitan de echipă.

"Sînt fericit!"
"Sînt fericit că m-am întors acasă, dar voi fi şi mai fericit cînd voi semna cu echipa mea de suflet!", a declarat ieri dimineaţă fotbalistul pentru dinamovisti.ro. Clau-gol a dialogat vineri noaptea şi cu Badea, şi cu Borcea, naşul său. Ieri s-a văzut la dejun cu preşedintele CA. Înţelegerea atacantului de 32 de ani cu Dinamo este făcută. Fotbalistul a renunţat la două salarii lunare de la Omonia, adică în jur de 50.000 de euro, iar "cîinii" le-au promis ciprioţilor că mîine vor avea în cont 120.000 de euro, suma repatrierii jucătorului.

Săgeţi către Peseiro
Rednic l-a atacat ieri pe antrenorul rapidist Jose Peseiro, care a spus că nu acceptă să i se diminueze salariul: "Eu, de exemplu, n-am venit la Dinamo pentru bani. Iar salariul meu nu se compară cu al lui Peseiro, cîştig de 5 ori mai puţin decît el. Iar spre binele echipei sînt dispus şi eu la sacrificii pe criza asta. Cîteva formaţii din România vor suferi în perioada următoare, dar la Dinamo nu sînt probleme".

Claudiu Niculescu are şanse mari să preia şi banderola din 2009. S-a întors în Bucureşti, mîine va fi prezentat din nou ca dinamovist

La ora la care "cîinii" erau la banchet, vineri noaptea, Claudiu Niculescu, însoţit de Diana, a revenit în Bucureşti de la Nicosia. "Fratello, vezi că m-am întors!", a sunat mesajul pe care Claudiu i l-a transmis, telefonic, lui Dănciulescu. "Hai să fie într-un ceas bun!", a venit replica. "Ha-ha, ăsta e cadoul meu de ziua ta!" :D , s-au amuzat "N" cu "D". Cuplul N&D s-a refăcut, mîine se va oficializa afacerea.

Fanii, pe forumuri, sînt euforici vizavi de revenirea lui Claudiu. Susţinut şi de suporteri, Niculescu este favorit să preia, din 2009, banderola de căpitan al "cîinilor"! Era liderul din teren al formaţiei cînd a plecat în luna ianuarie, la Duisburg, şi cum Lobonţ este cu un pas în curtea Sienei, Claudiu este văzut de fani, dar şi de colegi ca viitorul căpitan de echipă.

"Sînt fericit!"
"Sînt fericit că m-am întors acasă, dar voi fi şi mai fericit cînd voi semna cu echipa mea de suflet!", a declarat ieri dimineaţă fotbalistul pentru dinamovisti.ro. Clau-gol a dialogat vineri noaptea şi cu Badea, şi cu Borcea, naşul său. Ieri s-a văzut la dejun cu preşedintele CA. Înţelegerea atacantului de 32 de ani cu Dinamo este făcută. Fotbalistul a renunţat la două salarii lunare de la Omonia, adică în jur de 50.000 de euro, iar "cîinii" le-au promis ciprioţilor că mîine vor avea în cont 120.000 de euro, suma repatrierii jucătorului.

Săgeţi către Peseiro
Rednic l-a atacat ieri pe antrenorul rapidist Jose Peseiro, care a spus că nu acceptă să i se diminueze salariul: "Eu, de exemplu, n-am venit la Dinamo pentru bani. Iar salariul meu nu se compară cu al lui Peseiro, cîştig de 5 ori mai puţin decît el. Iar spre binele echipei sînt dispus şi eu la sacrificii pe criza asta. Cîteva formaţii din România vor suferi în perioada următoare, dar la Dinamo nu sînt probleme".

RODION CĂMĂTARU, fost atacant Dinamo
"Cresc şansele la titlu prin întoarcerea lui Claudiu. Şi fanii sînt fericiţi. E un transfer bun, dar au mai trecut anii peste el..."

IONEL DĂNCIULESCU, atacant Dinamo
"N&D renaşte cu piese noi din 2009. Vom fi mai puternici cu Claudiu"


119 goluri a marcat Niculescu pentru "cîini" în 211 partide în toate competiţiile

 

 

Citește și:
Ferrari neagă zvonurile legate de „Luce”, modelul lor 100% electric: „Fals, ne-ar face rău!”
Noutati auto
Ferrari neagă zvonurile legate de „Luce”, modelul lor 100% electric: „Fals, ne-ar face rău!”
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (15)
 •  07 Decembrie 2008, 16:59

forzza n&d.bine ai revenit acasa clau.romanii te asteapta.forzza fc arges

 •  07 Decembrie 2008, 10:29

Pentru "don"..tu dupa ce ca esti si prost,nici nu stii sa scrii..macar taci acolo in treaba ta..nu ai treaba cu fotbalul..si se scrie "imbolnaveasca"

 •  07 Decembrie 2008, 10:10

hai ca o sa fim groapa cu elefanti.ar fi cazul sa mai promovam si noi tineri de 18-20 de ani

Vezi toate comentariile (15)
Comentează
Close