FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Al patrulea element

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 ianuarie 2009 00:00

Campionii l-au transferat şi pe fundaşul stînga de la Bella Vista, uruguayanul Agustin Viana (25 de ani), iar Pereira va fi trecut în linia mediană


Ziua şi transferul. Hitul la modă în Gruia, în ultimii ani, rămîne de actualitate. ;) CFR a rezolvat ieri achiziţionarea fundaşului stînga uruguayan Agustin Viana (25 de ani), fotbalist născut la Miami, în SUA. Viana a evoluat în 11 partide în acest an pentru Bella Vista (locul 11 în Uruguay) şi a înscris două goluri. Fotbalistul care are şi paşaport italian a ajuns aseară la Cluj, însoţit de fundaşul uruguayan Dario Flores, un alt jucător transferat recent de vişinii.

Aducerea lui Viana îi va permite lui Alvaro Pereira să urce în linia mediană, o mişcare planificată de clujeni datorită apetitului ofensiv al jucătorului venit în vara lui 2008 de la Argentinos. Pereira a fost desemnat în Top Gazeta cel mai bun fundaş stînga în turul campionatului.

În afara lui Viana şi a lui Dario Flores, CFR i-a mai transferat în această iarnă pe mijlocaşul Frangipane şi pe atacantul Veljovici.

Campionii l-au transferat şi pe fundaşul stînga de la Bella Vista, uruguayanul Agustin Viana (25 de ani), iar Pereira va fi trecut în linia mediană

Ziua şi transferul. Hitul la modă în Gruia, în ultimii ani, rămîne de actualitate. ;) CFR a rezolvat ieri achiziţionarea fundaşului stînga uruguayan Agustin Viana (25 de ani), fotbalist născut la Miami, în SUA. Viana a evoluat în 11 partide în acest an pentru Bella Vista (locul 11 în Uruguay) şi a înscris două goluri. Fotbalistul care are şi paşaport italian a ajuns aseară la Cluj, însoţit de fundaşul uruguayan Dario Flores, un alt jucător transferat recent de vişinii.

Aducerea lui Viana îi va permite lui Alvaro Pereira să urce în linia mediană, o mişcare planificată de clujeni datorită apetitului ofensiv al jucătorului venit în vara lui 2008 de la Argentinos. Pereira a fost desemnat în Top Gazeta cel mai bun fundaş stînga în turul campionatului.

În afara lui Viana şi a lui Dario Flores, CFR i-a mai transferat în această iarnă pe mijlocaşul Frangipane şi pe atacantul Veljovici.

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Profit.ro
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (5)
 •  11 Ianuarie 2009, 16:42

bine gandita mutarea lui pereira sper sa va bateti le titlu cu noi...sau mai bine NU

 •  11 Ianuarie 2009, 13:30

11 meciuri in acest an???? adica un meci in fiecare zi din ianuarie pana acum?? wow! ce conditie tre sa aiba! [ziaristi fara creier!]

 •  11 Ianuarie 2009, 12:18

De cand a plecat M.Stoica astept sa se prinda conducatorii la steaua ca asa nu mai merge pe bajbaitelea sa conduci un club. Nu s au prins. Asa ca tin in principal cu CFR si dupa cu Steaua fiindca Steaua are conducere si management de club dezastruos si daca am asteptat vreo 2 ani si nimic... e clar. Hai CFR! Imi doresc enorm sa ia titlul si sa joace si mai bine in liga decat anul asta!

Vezi toate comentariile (5)
Comentează