INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  INTER MILANO - MANCHESTER UNITED 0-0

UEFA nu-l va sancţiona pe Jose Mourinho

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 februarie 2009 00:00

Forul european a anunţat, miercuri, că a decis ca antrenorul lui Internazionale Milano, Jose Mourinho, să nu primească nicio sancţiune, deşi acesta a afirmat că Manchester United a fost favorizată de arbitri în partida cu Inter din Liga Campionilor, informează Reuters.

"UEFA nu va lua nicio sancţiune disciplinară împotriva lui Jose Mourinho", a anunţat forul european într-un comunicat de presă, după ce purtătorul de cuvânt a afirmat că tehnicianul risca să fie suspendat la meciul retur din optimile Ligii Campionilor.

Mourinho a spus după meciul Inter-Manchester United, scor 0-0, că a fost nemulţumit de maniera de arbitraj a spaniolului Luis Medina Cantalejo.

Unul dintre reprezentanţii UEFA a explicat că mai multe dintre declaraţiile lui Mourinho de la conferinţa de presă nu au fost traduse corect de către translator, iar presa a exagerat afirmaţiile acestuia.

Sursa: Newsin

Forul european a anunţat, miercuri, că a decis ca antrenorul lui Internazionale Milano, Jose Mourinho, să nu primească nicio sancţiune, deşi acesta a afirmat că Manchester United a fost favorizată de arbitri în partida cu Inter din Liga Campionilor, informează Reuters.

"UEFA nu va lua nicio sancţiune disciplinară împotriva lui Jose Mourinho", a anunţat forul european într-un comunicat de presă, după ce purtătorul de cuvânt a afirmat că tehnicianul risca să fie suspendat la meciul retur din optimile Ligii Campionilor.

Mourinho a spus după meciul Inter-Manchester United, scor 0-0, că a fost nemulţumit de maniera de arbitraj a spaniolului Luis Medina Cantalejo.

Unul dintre reprezentanţii UEFA a explicat că mai multe dintre declaraţiile lui Mourinho de la conferinţa de presă nu au fost traduse corect de către translator, iar presa a exagerat afirmaţiile acestuia.

Sursa: Newsin

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (3)
 •  25 Februarie 2009, 22:44

Saracii aia de la manchester parca erau rahitici, cum ii atingea vreunu de la Inter cum cadeau si cand s-au ridicat sa protesteze Toldo si Figo le-a dat galben.Ma mir ca nu a spus mai multe Mourinho.

 •  25 Februarie 2009, 19:43

omu are dreptate arbitrul a fost penibil,s-a vazut k omu avea ceva bucurii la MAnchester...nu e bine asa....

 •  25 Februarie 2009, 19:35

Acelasi Cantalejo care favorizeaza echipele mari...iar Manchester, detinatoarea trofeului, era clar mai bine vazuta decat Interul "arogantului" Mourinho...la cate lovituri libere imaginare le-a dat, vai de steaua lui Manchester ca n-au invins un JULIO CESAR de senzatie!!!

Vezi toate comentariile (3)
Comentează