Articol de GSP - Publicat marti, 14 aprilie 2009 00:00
Jucătoarea română de tenis Sorana Cârstea a fost eliminată, marţi, în runda inaugurală a turneului de la Barcelona, unde a fost învinsă de bielorusa Anastasia Yakimova, venită din calificări, informează site-ul oficial al competiţiei dotate cu premii în valoare de 220.000 de dolari, citat de NewsIn.
Sorana, favorită numărul 8, a pierdut în două seturi, scor 6-7, 6-7, deşi a avut mai multe şanse de a învinge, într-un meci care a durat aproximativ două ore şi jumătate.
Pentru participarea la acest turneu, românca va primi 1.725 de dolari şi un punct WTA.
Sorana Cârstea a mai rămas în competiţia de dublu, unde face pereche cu Andreja Klepac, fiind calificată în turul secund.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!