SPORTURI  »  HANDBAL  »  HCM CONSTANŢA ESTE CAMPIOANĂ

Nurhan Ali: "Acest titlu cucerit cu HCM Constanţa îmi este cel mai drag dintre cele patru"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 06 mai 2009 00:00

Directorul executiv al grupării HCM Constanţa, Nurhan Ali, a declarat, miercuri, după ce dobrogenii au învins pe Poli Izometal Timişoara şi au devenit matematic campioni, că acest titlu reprezintă mult pentru el, deoarece a fost cucerit foarte greu.

"Acest titlu cucerit cu HCM Constanţa îmi este cele mai drag dintre cele patru, pentru că în acest an lupta a fost şi mai grea decât în anii precedenţi.

Directorul executiv al grupării HCM Constanţa, Nurhan Ali, a declarat, miercuri, după ce dobrogenii au învins pe Poli Izometal Timişoara şi au devenit matematic campioni, că acest titlu reprezintă mult pentru el, deoarece a fost cucerit foarte greu.

"Acest titlu cucerit cu HCM Constanţa îmi este cele mai drag dintre cele patru, pentru că în acest an lupta a fost şi mai grea decât în anii precedenţi.

Pe lângă eternele rivale, Steaua şi Dinamo, au apărut în luptă şi alte formaţii. Ne gândim deja să câştigăm şi Cupa României, nu ne bucurăm deocamdată foarte mult. La HCM se vrea întotdeauna performanţă maximă", a spus Ali, după meci.

Interul stânga George Buricea susţine că HCM a meritat să câştige titlul, iar acum trebuie să îşi arate valoarea în Liga Campionilor. "A fost un meci greu. În campionat am dovedeit că suntem cei mai buni. Urmează acum să ne demonstrăm valoarea în Liga Campionilor, pentru a vedea exect unde ne situăm".

Secundul grupării constănţene, Eden Hairi, a afirmat că elevii săi nu au reuşit să domine clar meciul din cauza mizei: "Nu ne aşteptam la o replică atât de directă a echipei din Timişoara. Băieţii au fost un pic timoraţi, poate că s-au gândit la miza partidei, dar totul e bine când se termină cu bine. În repriza a doua am dovedit că suntem o echipă valoroasă".

Formaţia de handbal masculin HCM Constanţa a câştigat, miercuri, cel de-al patrulea titlu de campioană din istorie, după ce a trecut de Universitatea Poli Izometal Timişoara, scor 31-27 (16-16), în penultima etapa a Ligii Naţionale.

Sursa: NewsIn

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (3)
 •  07 Mai 2009, 11:29

Ai dreptate Buricea nu e inter, e o panarama caruia ar trbui sa i se eextraga "aerienele" din capul lui de zevzec.V-o spune un constantean....

 •  06 Mai 2009, 22:36

de cand buricea este inter? vai de capu vostru de ziaristi paraleli.Felicitari constantei

 •  06 Mai 2009, 20:24

hai constanta bravo the best handball. poate si faru sa se salveze de la lig2 si e bine

Vezi toate comentariile (3)
Comentează