INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA - ST PATRICK'S ÎN PLAY OFF-UL EUROPA LEAGUE

Tactica lui Kenna pentru jocul cu Steaua: "Avem sigur măcar două ocazii. Aşa s-a întîmplat cu Valletta şi Krylya" :)

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 august 2009 00:00

Tehnicianul lui St. Patrick's, Jeff Kenna, explică tactica pe care a folosit-o pînă acum în confruntările irlandezilor din preliminariile Europa League. Deşi surprinde prin simplitate, strategia managerului "sfinţilor" a reuşit să o ducă pe St. Pat's la un pas de grupele celei de-a doua competiţii europene intercluburi.

"Merg pe ideea că în fiecare meci avem cel puţin două ocazii, indiferent de adversar :). Am suferit şi cu FC Valletta, şi cu Krylya, dar noi am fost cei care ne-am calificat. Încercăm să ţinem meciul strîns, să nu luăm gol în primele 20 de minute.

Îi asigur de fiecare dată pe băieţi că vor avea şansa lor, trebuie doar să creadă în ea. Cu ruşii am avut mari probleme, însă am trecut mai departe iar acum avem în faţă un nume mare, pe Steaua. Rămînem aceeaşi echipă, nu avem secrete, încercăm să facem un joc bun în Ghencea şi să trecem mai departe", a spus Kenna.

Citește și:
Kimi Antonelli scrie istorie în Formula 1! A câștigat și în Japonia și e cel mai tânăr lider mondial
Formula 1
Kimi Antonelli scrie istorie în Formula 1! A câștigat și în Japonia și e cel mai tânăr lider mondial
Efect de domino la FCSB: „Ne gândim să meargă împrumut”
Superliga
Efect de domino la FCSB: „Ne gândim să meargă împrumut”
Ea e artistă cu milioane de vizualizări, el e fotbalist în România! Cuplul care nu se mai ascunde: imaginile postate
Altele
Ea e artistă cu milioane de vizualizări, el e fotbalist în România! Cuplul care nu se mai ascunde: imaginile postate
CSM București își construiește sală multifuncțională! Cât costă și în ce zonă a Capitalei va fi ridicată
Handbal
CSM București își construiește sală multifuncțională! Cât costă și în ce zonă a Capitalei va fi ridicată
Chef Florin Dumitrescu deschide primele două restaurante proprii
Profit.ro
Chef Florin Dumitrescu deschide primele două restaurante proprii
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (19)
 •  17 August 2009, 03:32

mesaj pentru cei care administreaza site-ul gsp.ro: daca tot sunteti voi mai catolici decat papa sau mai ortodocsi decat preafericitul si cenzurati, macar puneti "*******" in locul cuvintelor pe care le taiati. multumesc.

 •  17 August 2009, 03:28

Daca nu ar fi stricat retardatul sef toata atmosfera de la echipa prin expunerea ideilor lui geniale probabil am mai fi bifat 2 victorii lejere. Asa, intradevar, au si ei sansa lor cu o echipa care se gandeste ca in curand vor avea un antrenor nou, probabil inca o marioneta a lui becali gheorghe.

 •  17 August 2009, 03:24
Postat de pe 16 August 2009, 15:49

Steaua e pe punctul de a fi suspendata doi ani de UEFA din cauza neslefuitilor aia de suporteri si cred ca ar merita. Este inadmisibil felul in care acei neciopliti inteleg sa se manifeste pe un stadion. Ar trebui umplute puscariile cu gunoaiele alea. Pacat de echipa dar o sa sufere din cauza acelor rebuturi sociale.

1. neslefuitilor ALORA* 2. ...puscariile cu AIA* ...rebuturi sociale, dar macar nu analfabeti

Vezi toate comentariile (19)
Comentează