FOTBAL  »  NATIONALA  »  SERBIA - ROMÂNIA 5-0

Adrian Mutu: "Vreau să vin la echipa naţională, dar voi respecta decizia lui Răzvan"

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 octombrie 2009 00:00

Adrian Mutu a comentat la Recursul Etapei decizia selecţionerului de a renunţa la serviciile sale pentru următoarea campanie de calificare.

"Sînt foarte supărat după acest rezultat. Nu mă aşteptam la aşa ceva. Noi am mers acolo cu gîndul la victorie, dar sîrbii ne-au umilit. Trebuie să mergem acum mai departe, să construim o echipă importantă.

E o prostie să spui că am luat cartonaş galben intenţionat. Chiar dacă meciul cu Feroe nu este atît de dificil, pentru mine e un obiectiv personal să marchez cît mai multe goluri

Eu vreau să vin la echipa naţională. Eu sunt un jucător profesionist şi voi accepta decizia selecţionerului. Dacă voi fi chemat, voi veni cu plăcere la naţională. Dacă nu, mă voi pregăti la echipa de club! Eu mi-am rupt genunchii pentru echipa reprezentativă şi mulţi uită asta.

Echipa naţională are viitor, asta e clar, dar nu ştiu dacă viitorul ne va pregăti aceleaşi performanţe ca în trecut. E o concepţie greşită despre ieşirile mele. Ar fi normal să nu mai am prieteni, să mă bag într-o cuşcă? S-a supărat mai mult presa pentru acea masă decît soţia mea", a spus Adrian Mutu la Recursul Etapei, pe GSPTV.

Adrian Mutu a comentat la Recursul Etapei decizia selecţionerului de a renunţa la serviciile sale pentru următoarea campanie de calificare.

"Sînt foarte supărat după acest rezultat. Nu mă aşteptam la aşa ceva. Noi am mers acolo cu gîndul la victorie, dar sîrbii ne-au umilit. Trebuie să mergem acum mai departe, să construim o echipă importantă.

E o prostie să spui că am luat cartonaş galben intenţionat. Chiar dacă meciul cu Feroe nu este atît de dificil, pentru mine e un obiectiv personal să marchez cît mai multe goluri

Eu vreau să vin la echipa naţională. Eu sunt un jucător profesionist şi voi accepta decizia selecţionerului. Dacă voi fi chemat, voi veni cu plăcere la naţională. Dacă nu, mă voi pregăti la echipa de club! Eu mi-am rupt genunchii pentru echipa reprezentativă şi mulţi uită asta.

Echipa naţională are viitor, asta e clar, dar nu ştiu dacă viitorul ne va pregăti aceleaşi performanţe ca în trecut. E o concepţie greşită despre ieşirile mele. Ar fi normal să nu mai am prieteni, să mă bag într-o cuşcă? S-a supărat mai mult presa pentru acea masă decît soţia mea", a spus Adrian Mutu la Recursul Etapei, pe GSPTV.

Citește și:
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Capul Verde a făcut-o din nou! Surpriză uriașă în duelul cu Uruguay » Sud-americanii riscă eliminarea de la CM 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Capul Verde a făcut-o din nou! Surpriză uriașă în duelul cu Uruguay » Sud-americanii riscă eliminarea de la CM 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (95)
 •  16 Octombrie 2009, 07:12

Adevarul este ca te-a durut in cot de meciurile nationalei Mutulica tata ca se vede cum joci la club si cum joci la nationala , multumim ca ai participat si poti sa ne lasi sa ne fie dor de tine ca poate e mult mai bn decat cu tine

 •  16 Octombrie 2009, 07:08

pentru ce sa mai vii la nationala ca nu este prima data cand ne-ai ingropat de tot ai uitat de europene la meciul cu Italia cum ai batut 11 metri, bine ca tu amintesti de accidentarile tale la nationala sau de amenda pe care ai primito dar ai uitat cat ai fost de sustinut in tara si ca ai fost iertat de patania ta cu droguriile mai bn nu mai primeai nici o sansa atunci si poate asa mergeam si noi cu capul sus in europa la fotbal , O intrebare cati bani ai primit de la sarbi si sper sa fi bucuros

 •  15 Octombrie 2009, 23:27

Adi Mutu ar trebui respectat si sa nu mai comenteze toti prazarii pe seama lui, probabil este o decizie de moment a lui Razvan.

Vezi toate comentariile (95)
Comentează