FOTBAL  »  Superliga  »  A VENIT LA REUNIRE, S-A PIERDUT LA PREGĂTIRE

Ousmane N'Doye s-a rătăcit în munţi la Poiana Braşov

Ousmane N'Doye, N'Doye, Dinamo
Ousmane N'Doye, N'Doye, Dinamo

Articol de - Publicat duminica, 17 ianuarie 2010 00:00

Ousmane N'Doye a pus pe jar delegaţia dinamovistă şi salvamontiştii după ce a greşit drumul prin potecile din Poiana Braşov

Pe dinamovişti i-au trecut ieri toate transpiraţiile. Nu din cauza antrenamentelor intense, ci din pricina lui Ousmane N'Doye. La antrenamentul de dimineaţă, senegalezul de 31 de ani a început alergările în grupul care îi mai cuprindea pe Niculescu, Cristi Munteanu, Ionel Ganea, Daminuţă şi alţii.

S-a întors de unde a plecat după 15 minute şi a luat-o pe celălalt traseu indicat de staff-ul tehnic. "Aici o iau la dreapta?", a întrebat africanul. Răspunsul a fost afirmativ. După 30 de minute, toată lumea se întorsese la autocar, mai puţin N'Doye. Dispăruse!

L-au căutat cu ATV-ul
Autocarul plecase cu restul echipei la hotel. După 15-20 de minute deja se intrase în panică. "Dacă s-a rătăcit? O fi alunecat şi o fi căzut în vreo rîpă? Să nu se fi întîlnit cu ursul!" erau temerile "cîinilor".

Masorul Bogdan Ionescu şi preparatorul fizic Mircea Oaidă au pornit în căutarea lui. Între timp, şefii apelau la salvamontişti. Unul, cu un ATV, a apărut în cinci minute şi a pornit pe potecile pline de zăpadă. Între timp, Constantin Dănilescu îl "pescuia" pe african în apropiere de Braşov. "M-am plimbat", a explicat surîzînd Ousmane. "Norocul lui că n-a intrat în munţi, că-l mai găseam doar cu elicopterul", au răsuflat uşuraţi dinamoviştii.

Cornel Ţălnar către N'Doye la al doilea antrenament al zilei:
"Ousmane, stai mai pe lîngă noi, nu te mai duce departe, că iar te pierzi şi mă bagi la puşcărie!"

"Am vizitat oraşul" :D
N'Doye s-a amuzat de păţania sa şi spune că a luat-o pe alt drum pentru a vedea oraşul Braşov

- Ousmane, le-ai dat emoţii tuturor dinamoviştilor. Ce s-a întîmplat?
- Nu m-am rătăcit prin munţi, am luat-o pe acel drum pentru a vedea oraşul. Braşovul e un «city» super, foarte frumos!

- Veniseră şi salvamontiştii după tine să te caute...
- Nu înţeleg de ce s-a panicat lumea, nu era nevoie de aşa ceva. Uite, sînt teafăr, nevătămat. (rîde) Dacă mă întîlneam cu ursul, fugea el de mine.

- Nu ţi-e teamă că ai putea fi amendat?
- De ce să fiu sancţionat? O să amendez eu clubul! Glumesc, bineînţeles.

Citește și:
Înfiorător! Fermin Lopez, KO: imagini greu de privit cu sângele curgând șiroaie
Liga Campionilor
Înfiorător! Fermin Lopez, KO: imagini greu de privit cu sângele curgând șiroaie
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
Handbal
Ioana Cosma: „Ești una dintre cele mai frumoase sportive” » Replică hazlie: „Pun o poză în lenjerie, bubuie Instagramul!”
Ioan Andone l-a pulverizat în direct la TV pe căpitanul Alex Dobre: „Nu se pune problema să îl mai lași să joace”
Superliga
Ioan Andone l-a pulverizat în direct la TV pe căpitanul Alex Dobre: „Nu se pune problema să îl mai lași să joace”
Contract suspendat? » Decizia lui Mihai Rotaru, după umilința cu U Cluj
Superliga
Contract suspendat? » Decizia lui Mihai Rotaru, după umilința cu U Cluj
FOTO Proiect de lux: mașini unicat pentru un singur client. Miliardarii planetei vor putea să aibă, în sfârșit propriul automobil unic
Profit.ro
FOTO Proiect de lux: mașini unicat pentru un singur client. Miliardarii planetei vor putea să aibă, în sfârșit propriul automobil unic
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

AI UN PONT? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Una dintre cele mai frumoase sportive” din România are o poveste cutremurătoare: „Cum să îmi fie rușine?!”

Ministrul Cătălin Predoiu, decizie istorică: „Vom numi viitorul stadion «Dinamo - Mircea Lucescu»”


Comentarii (2)
 •  17 Ianuarie 2010, 10:20

s-a ratacit prin munti....ha-ha-ha...si daca a facut misto de voi stand la o terasa cu un ceai fierbinte,ce spuneti?

 •  17 Ianuarie 2010, 04:37

Scapati de marul putred care mai dauneaza si celorlate .Nu este Messi si nici Hagi ,joaca ceva mai bine ca alti mediocri fotbalisti.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!
Fii primul care află noutățile din sport! Cum să urmărești GSP în Google Discover!