FOTBAL  »  Superliga  »  URZICENI

Unirea a pierdut amicalul cu ruşii de la FC Rostov

Articol de - Publicat duminica, 07 februarie 2010 00:00

Ialomiţenii au suferit azi a doua înfrîngere din această pauză de iarnă, după eşecul din amicalul cu sud-coreenii de la Seongnam (0-1). Elevii lui Ronny Levy au pierdut cu 1-0 partida jucată împotriva ruşilor de la FC Rostov, locul 16 în ultima ediţie de campionat.

Unirea: Arlauskis - Maftei, Galamaz, B. Fernandes, Brandan - Todoran, S. Paraschiv, Pădureţu, Frunză - Onofraş, Bilaşco. Antrenor: Ronny Levy. După pauză a fost rulat tot lotul de jucători, cu excepţia lui Semedo, accidentat.

A fost ultimul meci amical din Turcia, iar Unirea va reveni la Bucureşti azi, la ora 16:00.

Celelalte rezultate ale Unirii din perioada de pregătire:

Unirea Urziceni - Tom Tomsk (Rusia)  1-0
Unirea Urziceni - Seongnam (Coreea de Sud)  0-1 (partida a fost întreruptă în minutul 60)
Unirea Urziceni - FC Koper (Slovenia)  2-0
Unirea Urziceni - Zoria Lugansk (Ucraina)  2-0
Unirea Urziceni - Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina)  2-0
Unirea Urziceni - Slovan Bratislava (Slovacia)  0-0

Înainte de marele meci cu Liverpool, programat pe 18 februarie, ialomiţenii vor mai disputa o partidă de pregătire cu Victoria Brăneşti, liderul Seriei I a Ligii a II-a.

Supercupa FCSB - Corvinul Hunedoara nu se mai joacă pe 6 iulie » Mihai Stoica a făcut anunțul: „E un avantaj”
Cupa Romaniei
Cristiano Ronaldo a decis! Pentru ce echipă va evolua în sezonul viitor, după dezamăgirea trăită aseară la Al Nassr

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring