SPORTURI  »  VOLEI  »  LIGA CAMPIONILOR

Foppapedretti Bergamo a cîştigat Liga Campionilor

volei
volei

Articol de GSP - Publicat luni, 05 aprilie 2010 00:00

Formaţia Foppapedretti Bergamo a cîştigat, duminică, Liga Campionilor la volei feminin, după ce a trecut de echipa turcă Fenerbahce Istanbul, scor 3-2 (25-22, 25-21, 22-25, 20-25, 15-9).

Este pentru al şaselea an consecutiv cînd o echipă din Italia cîştigă cel mai prestigios trofeu continental, Bergamo reuşind această performanţă de patru ori, iar Perugia de două ori. În total, Foppapedretti Bergamo a cîştigat şapte titluri din 1997.

Locul trei a fost ocupat de echipa Cannes, care a trecut de Asystel Novara, scor 3-0.

sursa:mediafax

Citește și:
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Superliga
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame mare. Și nu mint!”
Special
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame mare. Și nu mint!”
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Stiri extrasport
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
 •  09 Aprilie 2010, 14:29
Postat de pe 09 Aprilie 2010, 07:24

e o rusine ca nu se gasesc echipe de club in romania, care sa joace volei cat de cat! nici macar una

Dar campioanele de la Galati care au realizat o adevarata performanta nu reprezinta nic,MAI?

 •  09 Aprilie 2010, 07:24
Postat de pe 07 Aprilie 2010, 17:24

Mare echipa,adusa in tara anul trecut de Metal Galati.Cand ma gandesc ca in final forul de la Cannes au fost si Assystel Novara cunostinta noastra de anul asta dar si turcoaicele de la Fener Acibadem i-mi dau seama ca daca nu ar fi Galatiul in voleiul feminin ar fi durere mare.Restul e can-can.

e o rusine ca nu se gasesc echipe de club in romania, care sa joace volei cat de cat! nici macar una

 •  07 Aprilie 2010, 17:24

Mare echipa,adusa in tara anul trecut de Metal Galati.Cand ma gandesc ca in final forul de la Cannes au fost si Assystel Novara cunostinta noastra de anul asta dar si turcoaicele de la Fener Acibadem i-mi dau seama ca daca nu ar fi Galatiul in voleiul feminin ar fi durere mare.Restul e can-can.

Vezi toate comentariile (3)
Comentează