FOTBAL  »  Superliga  »  INCIDENTE LA STEAUA-TIMIŞOARA

Dragomir: "O să se ajungă să moară oameni pe stadion" :S

Articol de GSP - Publicat luni, 26 aprilie 2010 00:00

Şeful LPF spune că nu numai huliganii ar trebui să fie interzişi pe stadioane, ci şi conducătorii din fotbal care instigă la violenţă.

"Eu am spus că aici se va ajunge. O să se ajungă să moară oameni pe stadion. Asta am spus. Până nu se vor lua măsuri împotriva conducătorilor care incită nu rezolvăm nimic.

Trebuie luate măsuri drastice împotriva lor şi a suporterilor care strică spectacolul sportiv. Vom ajunge rău de tot. Trebuie să se respecte legile ţării. Conducătorii care fac astfel de valuri trebuie interzişi pe stadion, la fel ca suporterii.

Conducătorii sunt principalii vinovaţi, ei incită la violenţă, şi trebuie interzişi pe stadioane ca orice huligan. Cei care se dedau la huliganisme să fie judecaţi ca atare", a declarat Dumitru Dragomir pentru Mediafax.

Citește și:
Pus pe liber de Dinamo, Valentin Țicu a ales și semnează în Superliga
Superliga
Pus pe liber de Dinamo, Valentin Țicu a ales și semnează în Superliga
Dinamo și-a prezentat echipamentul cu noua siglă pentru sezonul viitor!
Superliga
Dinamo și-a prezentat echipamentul cu noua siglă pentru sezonul viitor!
Iubita lui Neymar a arătat mai mult decât voia în timpul meciului Braziliei! Imaginea surprinsă în tribune
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Iubita lui Neymar a arătat mai mult decât voia în timpul meciului Braziliei! Imaginea surprinsă în tribune
Am călătorit cu maşina Google fără şofer prin Los Angeles! Cât a costat şi cum a fost experienţa
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Am călătorit cu maşina Google fără şofer prin Los Angeles! Cât a costat şi cum a fost experienţa
Fiul
Profit.ro
Fiul "Regelui Asfaltului", Răzvan Umbrărescu, a terminat cursa Le Mans de 24 de ore pe loc fruntaș
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Unic! Chinezii au lansat în România un rival pentru Dacia, cum nu mai există în Europa! Dar unele detalii sunt ascunse

Motivul pentru care fanii Japoniei strâng gunoaiele după fiecare meci de la Campionatul Mondial


Comentarii (12)
 •  27 Aprilie 2010, 01:44

Ar fi bine sa fii in momentul ala in "mijlocul evenimentelor" si sa fii prima victima!!!

demonaz
demonaz  •  26 Aprilie 2010, 16:06

bai comunistule.. i'al pe becali si pe restu mafiotilor din fotbal si arucativ'a de pe un bloc ceva. Si suporterii sunt vonovati.. dar cei mai vinovatzi de mizeria din fotbalul romanesc sunteti voi bai mafiotilor. huaaa.. rusine sa va fie... am ajuns de rasu europei .. dar voua putin va pasa. Voi sunteti adevaratii instigatori. Pana sa fiti voi la conducerea fotbalului romanesc era totu frumos. Acum atzi patat istoria stelei si a celorlalte echipe din romani.

 •  26 Aprilie 2010, 15:57

Dar declaratia ta cum ca meciul Rapid-steaua ar fi blat nu este o instigare fmm de securist.

Vezi toate comentariile (12)
Comentează