Articol de Aurelian Botezatu - Publicat duminica, 23 mai 2010 00:00
Conflict în direct la tv între Louis van Gaal, antrenorul lui Bayern, şi preşedintele de onoare al clubului, Franz Beckenbauer.
Analist al postului tv SAT 1, Beckenbauer a spus la final că munchenezii "n-ar fi pierdut niciodată finala dacă pe teren ar fi fost şi Ribery. Ne-a lipsit peste tot. Fără el, celorlalţi le-a lipsit curajul. Într-o finală trebuie să laşi respectul de-o parte, să fii agresiv".
Van Gaal s-a enervat auzind criticile Kaiserului şi l-a contrazis prompt: "Ce spune Beckenbauer acum e lipsă de respect la adresa celorlalţi jucători. Sigur că Ribery ea un jucător creativ. Dar am avut succes şi fără el. Iar Altintop şi-a făcut bine treba".
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!