FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Majearu: "Aştept să fiu anunţat ce se va întîmpla cu noi"

Mihail Majearu
Mihail Majearu

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 august 2010 00:00

Fostul cîştigător al Cupei Campionilor Europeni, Mihail Majearu, care activa de la venirea managerului general Victor Piţurcă la Steaua la Centrul de copii şi juniori al clubului, a declarat că aşteaptă să fie anunţat dacă va mai ocupa această funcţie şi în viitor.

"Şi pentru noi a fost un şoc toată situaţia asta. Deocamdată, eu mă voi prezenta mîine la programul normal. Nu ştiu ce se va întîmpla în continuare, probabil că vor fi nişte discuţii. Despre echipa mare, nu am ce să spun eu, nu ştiu ce a fost acolo, iar despre situaţia mea, aştept să fiu anunţat ce va urma", a spus Majearu, conform Mediafax.

De la venirea la Steaua în funcţia de manager general, Victor Piţurcă a readus foşti jucători "roş-albaştri" în structurile clubului. Astfel, la Centrul de Copii şi juniori ai clubului au venit antrenorii Vasile Aelenei, Lucian Bălan, Mihail Majearu, Ştefan Sameş şi Radu Troi iar în cadrul staff-ului tehnic a fost cooptat Florin Marin iar funcţia de preşedinte al clubului urma să fie ocupată de Emeric Ienei.

Fostul cîştigător al Cupei Campionilor Europeni, Mihail Majearu, care activa de la venirea managerului general Victor Piţurcă la Steaua la Centrul de copii şi juniori al clubului, a declarat că aşteaptă să fie anunţat dacă va mai ocupa această funcţie şi în viitor.

"Şi pentru noi a fost un şoc toată situaţia asta. Deocamdată, eu mă voi prezenta mîine la programul normal. Nu ştiu ce se va întîmpla în continuare, probabil că vor fi nişte discuţii. Despre echipa mare, nu am ce să spun eu, nu ştiu ce a fost acolo, iar despre situaţia mea, aştept să fiu anunţat ce va urma", a spus Majearu, conform Mediafax.

De la venirea la Steaua în funcţia de manager general, Victor Piţurcă a readus foşti jucători "roş-albaştri" în structurile clubului. Astfel, la Centrul de Copii şi juniori ai clubului au venit antrenorii Vasile Aelenei, Lucian Bălan, Mihail Majearu, Ştefan Sameş şi Radu Troi iar în cadrul staff-ului tehnic a fost cooptat Florin Marin iar funcţia de preşedinte al clubului urma să fie ocupată de Emeric Ienei.

Citește și:
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Faza serii în Norvegia - Franța » Gestul „Dictatorului” Mbappe a făcut înconjurul Internetului
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Faza serii în Norvegia - Franța » Gestul „Dictatorului” Mbappe a făcut înconjurul Internetului
Universitatea Craiova plătește 1,5 milioane € pentru un atacant cu cifre modeste în sezonul trecut
Superliga
Universitatea Craiova plătește 1,5 milioane € pentru un atacant cu cifre modeste în sezonul trecut
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (6)
mittic
mittic  •  08 August 2010, 20:29

Vaporule , uite care e treaba , m-a luat "valu" si am fost cam grosier cu tine, deci imi cer scuze , tu esti cel mai bun, tu esti cel mai civilizat, tu esti cel mai muncitor dintre toti, etc.

vaspetre
vaspetre  •  08 August 2010, 20:18

cei care sunt stelisti nu trebuie sa intoarca spatele echipei. chiar daca sunt la centrul de juniori. eventual daca le gaseste piturca altceva, dar ar demonstra ca nu sunt stelisti.ma bucur ca Majaru sa ramana in cadrul clubului, o merita din plin

unnu
unnu  •  08 August 2010, 19:48

@cvprostu si in stanga si in dreapta fiecarei intelepciuni de a ta apare cate cate o tampenie: in stanga creatia unui obsedat frustrat, in dreapta simbolul hotiei maxime in fotbal

Vezi toate comentariile (6)
Comentează