Articol de GSP - Publicat marti, 31 august 2010 00:00
Fostul internaţional Dorinel Munteanu este de părere că victoria la debutul în preliminariile pentru Euro 2012 este fundamentală pentru reprezentativa antrenată de Răzvan Lucescu şi comentează revenirea lui Cosmin Contra în echipa naţională.
"Am încredere în echipa naţională, avem nevoie mare de victorie contra Albaniei pentru că debutul este extrem de important. Răzvan a pregătit bine meciul, a chemat oamenii pe care îi consideră el cel mai în formă.
Mă bucur pentru Cosmin Contra, ştiu că ţine foarte mult la echipa naţională, iar evoluţiile bune din ultimul timp au fost recompensate. Nu m-am gîndit niciodată la posibiltiatea să-i oferim un contract, noi avem un plafon salarial foarte redus, nu ştiu dacă ne-am putea ridica la pretenţiile lui", a spus Dorinel la Digisport.