INTERNATIONAL  »  EURO 2012  »  

Naşu' sever

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 septembrie 2010 00:00

Mircea Sandu i-a acuzat vehement pe jucători după meciul cu Albania, dînd senzaţia că n-ar fi exclusă o despărţire prematură de Răzvan.

Imediat după meciul cu Albania, Mircea Sandu a apărut extrem de hotărît să pună ordine la "naţională". " E greu să ne calificăm, am mai spus-o. Am văzut jucători din naţională care gîfîie cînd sînt pe teren. Rădoi a spus că nu-i susţine Federaţia. Le-am promis 10.000 de euro de fiecare dacă înving Albania şi Belarus, echipe cu care altă dată ne distram. Ce să fac mai mult?!"

Răzvan n-a adus nimic
Surse federale afirmă că Naşu' este total nemulţumit de Răzvan în cele 14 luni de cînd a preluat "naţionala": "N-a schimbat nimic. A avut timp în trecutele preliminarii să încerce, dar a ieşit egalul cu Austria de acasă şi înfrîngerea catastrofală cu Serbia. Şi lucrurile au continuat la fel de prost şi în 2010".  Oficial, Mircea Sandu susţine însă că va merge în continuare pe mîna lui Răzvan, la fel ca şi directorul FRF, Ionuţ Lupescu.

Variante pentru înlocuirea lui Răzvan
Gheorghe Hagi - liber de contract
Dan Petrescu - antrenează Kuban
Ladislau Boloni - liber de contract

Mircea Sandu i-a acuzat vehement pe jucători după meciul cu Albania, dînd senzaţia că n-ar fi exclusă o despărţire prematură de Răzvan.

Imediat după meciul cu Albania, Mircea Sandu a apărut extrem de hotărît să pună ordine la "naţională". " E greu să ne calificăm, am mai spus-o. Am văzut jucători din naţională care gîfîie cînd sînt pe teren. Rădoi a spus că nu-i susţine Federaţia. Le-am promis 10.000 de euro de fiecare dacă înving Albania şi Belarus, echipe cu care altă dată ne distram. Ce să fac mai mult?!"

Răzvan n-a adus nimic
Surse federale afirmă că Naşu' este total nemulţumit de Răzvan în cele 14 luni de cînd a preluat "naţionala": "N-a schimbat nimic. A avut timp în trecutele preliminarii să încerce, dar a ieşit egalul cu Austria de acasă şi înfrîngerea catastrofală cu Serbia. Şi lucrurile au continuat la fel de prost şi în 2010".  Oficial, Mircea Sandu susţine însă că va merge în continuare pe mîna lui Răzvan, la fel ca şi directorul FRF, Ionuţ Lupescu.

Variante pentru înlocuirea lui Răzvan
Gheorghe Hagi - liber de contract
Dan Petrescu - antrenează Kuban
Ladislau Boloni - liber de contract

Citește și:
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Faza serii în Norvegia - Franța » Gestul „Dictatorului” Mbappe a făcut înconjurul Internetului
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Faza serii în Norvegia - Franța » Gestul „Dictatorului” Mbappe a făcut înconjurul Internetului
Final DRAMATIC pentru locul 2 în Egipt - Iran: urmează încă un scandal de arbitraj! + Belgia a defilat cu Noua Zeelandă în grupa G
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Final DRAMATIC pentru locul 2 în Egipt - Iran: urmează încă un scandal de arbitraj! + Belgia a defilat cu Noua Zeelandă în grupa G
Universitatea Craiova plătește 1,5 milioane € pentru un atacant cu cifre modeste în sezonul trecut
Superliga
Universitatea Craiova plătește 1,5 milioane € pentru un atacant cu cifre modeste în sezonul trecut
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (24)
radiannicolae
radiannicolae  •  05 Septembrie 2010, 21:04

cea mai buna varianta este un antrenor strain

bocanegra
bocanegra  •  05 Septembrie 2010, 18:52

la asa nas asa nationala.ce-a facat de cind au plecat cei din generatia de aur ,NIMIC in afara faptului ca l-a pus bine pe MITICA la liga LUI,popor de mafioti.

mateiserban
mateiserban  •  05 Septembrie 2010, 17:00

@sibelius de ce nu avem arie de selectie daca sunt straini la cfr sau vaslui? daca in lotul cfr-ului ar fi doar romanii care joaca acum la gaz metan, bistrita sau tg mures ar fi aria de selectie mai mare? jcatorii romani ar fi aceiasi. faptul ca vin straini genereaza doar competitie

Vezi toate comentariile (24)
Comentează