INTERNATIONAL  »  EURO 2012  »  BELARUS - ROMÂNIA, MARŢI, 20:30, DIGISPORT

Alexa: "Nu sînt chemat la naţională doar din raţiuni sportive!". Crezi că merita selecţionat?

Articol de GSP - Publicat duminica, 05 septembrie 2010 00:00

Căpitanul echipei Politehnicii Timişoara, Dan Alexa, a declarat că într-o vreme s-a întrebat din ce motive nu este convocat la echipa naţională, iar acum crede că nu se află în lotul antrenat de Răzvan Lucescu din motive pur sportive.

"După ultima convocare, credeam că voi mai fi chemat, dar acest lucru nu s-a întâmplat şi nu înţelegeam de ce. Acum, părerea mea este că nu sunt pe lista tricolorilor din motive pur sportive", a spus căpitanul timişorenilor, la TVR Timişoara, informează Mediafax.

Alexa a fost convocat ultima oară la naţionala de seniori a României, pregătită de Răzvan Lucescu, în iunie 2009, dar a suferit o accidentare la muşchii inghinali la unul dintre antrenamentele reprezentativei.

Mijlocaşul a vorbit şi despre echipa sa de club, precizând că în opinia sa poate să obţină rezultate foarte bune. "Se poate spune că jucăm uneori cu frică, însă miza este mare. Cred că actuală echipă a lui Poli este în stare să obţină rezultate notabile. Timişoara are cel mai bun lot de patru ani şi jumătate, de când sunt eu la echipă", a conchis Dan Alexa.

Mediafax

Citește și:
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
Superliga
„I-am desenat o inimioară cu ruj pe uşă” » Ce face acum modelul care l-a exasperat pe Becali la FCSB: „Păpușa de pluș nu e de la vrăjitoare!”
David Popovici, întâlnire specială cu Papa Leon al XIV-lea » Ce cadou i-a oferit campionul olimpic
Altele
David Popovici, întâlnire specială cu Papa Leon al XIV-lea » Ce cadou i-a oferit campionul olimpic
Clubul din Superliga nu mai poate folosi propriul stadion! Varianta de urgență
Superliga
Clubul din Superliga nu mai poate folosi propriul stadion! Varianta de urgență
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Superliga
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (34)
footballfaan
footballfaan  •  05 Septembrie 2010, 18:19

bai frate... chiar nimeni nu vede ca baiatu asta habar nu are de fotbal.. ce sa caute ma asta la nationala.. da si florescu ar trebui neconvocat... dar sa fim seriosi... asta e un macelar... e nebun pe teren... numai faulturi face... ce naiba sa faca asta la nationala lol... cum pui mei sa mai comentezi ca nu te chema cand tu nici sa fugi nu poti..

steaua1986forever
steaua1986forever  •  05 Septembrie 2010, 17:27

mai bine ...nu ai ce cauta in echipa 'baiatului lu' tata'...acolo sunt adusi doar finii si nasii, plus "surprize" ca florescu care joaca in laponia, lobont care joaca 2 meciuri in 3 ani, etc.

tajmahal
tajmahal  •  05 Septembrie 2010, 16:56

Ratiuni sportive???????Chiar e aiurea mancatorul asta de caini...

Vezi toate comentariile (34)
Comentează