INTERNATIONAL  »  EURO 2012  »  BELARUS - ROMANIA 0-0

Chivu, singur prin Minsk

Articol de GSP - Publicat miercuri, 08 septembrie 2010 00:00

Căpitanul "naţionalei" n-a scăpat totuşi de suporterii din Minsk, care l-au recunoscut şi i-au solicitat numeroase autografe.

Ieri dimineaţă, la plimbarea din ziua jocului, "tricolorii" nu s-au îndepărtat prea mult de zona hotelului Crowne Plaza din Minsk. Fie în grupuri mai mari, fie cîte doi, după afinităţi, ei s-au împrăştiat pe aleile unui parc. Feţe mai mult încruntate. "Au strîns multă revoltă în ei după meciul cu Albania. Gestionată bine e o motivaţie perfectă", spunea secundul Iovan.

Chivu s-a plimbat singur. A căutat liniştea. A pierdut-o destul de repede. Fanii bieloruşi l-au reperat imediat pe cîştigătorul Ligii Campionilor. Cam fără chef să zîmbească, "căpitanul" a acceptat totuşi amabil cererile de autografe şi să se fotografieze cu aceştia.

Nu a ştiut nimeni echipa de start
Pantilimon, Maftei, Stancu şi Bilaşco nu păreau deloc emoţionaţi la plimbarea din dimineaţa meciului. Asta pentru că, pînă cu puţin timp înaintea partidei, nici un "tricolor" nu fusese anunţat că va fi titular. Ciudat, Lobonţ şi Contra, veteranii lotului, cei care aseară n-au mai prins nici banca de rezerve, s-au plimbat mai mult împreună.

Citește și:
Emil Boc îi răspunde tăios lui Mikhail Degtyarev, ministrul Sportului din Rusia, în primul interviu de la izbucnirea scandalului: „Asta îi transmit!”
Gimnastica
Emil Boc îi răspunde tăios lui Mikhail Degtyarev, ministrul Sportului din Rusia, în primul interviu de la izbucnirea scandalului: „Asta îi transmit!”
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Credea că vine la U Cluj, dar e aproape să fie deturnat de un alt club de play-off: „Vreau să joc”
Superliga
Credea că vine la U Cluj, dar e aproape să fie deturnat de un alt club de play-off: „Vreau să joc”
Încă doi?! FCSB poate pierde o echipă întreagă » Cum arată „11-le” plecaților
Superliga
Încă doi?! FCSB poate pierde o echipă întreagă » Cum arată „11-le” plecaților
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (2)
jan_ung
jan_ung  •  08 Septembrie 2010, 06:53

Am ajuns la o vorba a unui prieten;"fotbalul e facut pentru prosti";Declaratia acestui asa zis capitan de echipa nationala m-a convins ca asa e.

fotbalvvv
fotbalvvv  •  08 Septembrie 2010, 03:45

Citeste mai multe articole despre Nationala pe Jurnalul de Fotbal. Opinii sincere, neplatite de nimeni. Cauta Jurnalul de Fotbal pe net.

Vezi toate comentariile (2)
Comentează