FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  ACU ARAD - CFR CLUJ 0-1

Sorin Cîrţu: "Am evitat o mare ruşine, pentru că eliminarea ar fi însemnat un dezastru"

Articol de GSP - Publicat marti, 21 septembrie 2010 00:00

Antrenorul echipei CFR Cluj, Sorin Cârţu, a declarat, marţi, după calificarea în optimile de finală ale Cupei României - Timişoreana, că formaţia sa a evitat o mare ruşine, chiar dacă a învins în prelungiri formaţia ACU Arad, din Liga a II-a

"Am jucat cu o echipă de ligă secundă care s-a apărat cum a putut mai bine. Îmi felicit jucătorii pentru că au avut răbdare şi nu s-au precipitat. Am evitat o mare ruşine, pentru că eliminarea ar fi însemnat un dezastru pentru situaţia în care suntem acum", a spus Cârţu.

Citește și:
ACUM are loc tragerea la sorți a grupelor Campionatului Mondial din 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
ACUM are loc tragerea la sorți a grupelor Campionatului Mondial din 2026
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Au pus banii jos pentru transferul lui Alexandru Musi » Ofertă de două milioane de euro
Superliga
Au pus banii jos pentru transferul lui Alexandru Musi » Ofertă de două milioane de euro
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Campionate
Aventura cu o blondă căsătorită a pus capăt căsniciei cu Ana
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (10)
teo_arad
teo_arad  •  22 Septembrie 2010, 14:38

ba baiatule,tu susti pe fc timisoara nu pe politehnica timisoara,in 100 de ani nici fc timisoara nici poli(care e in d)nu va face cea ce a facut UTA,SA FIE CAMPIOANA si .IN TOATA LUMEA SI IN TOATA TARA SE STIE CA VOI SUNTETI O ECHIPA INFINTATA DE UN rom,in anul 2002.Sat,sa vorbesti de arad cand ai tupeil sa il vizitezi.

arpika09
arpika09  •  22 Septembrie 2010, 11:05

in sfarsit se vede si adevarata valoare a CFR-ului.aceasta echipa este doar o campioana a blaturilor si a arbitrilor,fara aceste doua lucruri importante pt ea vedeti si voi ce loc ocupa in clasament.sper din tot sufletu sa retrogradeze sezonu asta ca deja mam saturat de ei.sunt un stelist adevarat si sunt alaturi de echipa si la bine si la rau dar pt vineri fortza U-cluj,scotetile fotbalu din cap la infumuratii astia.BAFTA.

supereduardo10
supereduardo10  •  21 Septembrie 2010, 23:24

Blatistii romaniei care ciordesc Campionate cu arbitri..se vede valorea e tipic pt Romania ..CAMPIOANA E O CURCA PLOATA VARA VALOARE JOACA LA RETROGRADARE..SA VA FIE RUSINE D-LOR DE LA cfr CARE ATI COPIATA SISTEMUL DE CIORDEALA DE LA STEAUA SI DINAMO.. Castigati p valoare si poate veti avea si echip..gargara cu lotu echipa cea mai buna e pt prostime care nu s epricep la fotbal..cand se vede cu ochiul liber NU JUCATI NIMIC NICI ACUM NICI ANU TRECUT NU ATI JUCAT SI NICI NU VETI JUCA VREODATA

Vezi toate comentariile (10)
Comentează